Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

25 kwietnia w Polsce odbyła się tak długo oczekiwana premiera filmu, który stał się podsumowaniem 11 lat działalności Marvel Studio - The Avengers: Endgame. Wszystko zaczęło się od pierwszej części The Avengers (2012), która od razu weszła w skład 100 najlepszych filmów według Empire magazine. Jakie wyniki pokaże ostatni film o Avengersach oraz co będzie dalej? Możemy tylko się domyślać. 

Avengers: Endgame to historia, która po raz czwarty pokazuje losy wszystkim nam znanych  superbohaterów Wszechświata Marvel. Jest to fabuła nasycona historiami różnych bohaterów, nawet z różnych przestrzeni czasowych, którzy w końcu spotkali się w jednym miejscu i czasie. Ich cel – uratować świat, powracając do życia połowę ludzkości Ziemi, co robi daną misję najtrudniejszą oraz najmniej przewidzianą dla fanów Marvel. 

The Avengers (2012)

The Avengers The Age of Ultron (2015)

The Avengers War of Infinity (2018)

The Avengers: Endgame (2019)

 Avengers Endgame

Żródło: https://bit.ly/2J2HCW4

Główni bohaterowie:

Robert Downey w roli Tony Starka

Chris Evans w roli Steve'a Rogersa

Mark Ruffalo w roli Bruce'a Bannera

Chris Hemsworth w roli Thora

Scarlett Johansson w roli Natashy Romanoff 

Paul Rudd w roli Scotta Langa

Brie Larson w roli Carol Danvers   

Film trwa około 3 godzin. Reżyserzy, bracia Anthony i Joe Russo, chcieli w ten sposób pokazać historię różnych postaci. Wszystko dlatego, aby lepiej poznać każdego bohatera, zrozumieć jego motywację i zachowanie, które w końcu będą miały wpływ na kierunek całego filmu. 

Jak już wiadomo, w ostatniej części filmu Avengers, nowy zespół składa się z ocalałych bohaterów filmu (Iron Man, Kapitan Ameryka, Natasha Romanoff, Hulk), po czym dołączają do nich Kapitan Marvel, Ant-Man i Strażnicy Galaktyki. To właśnie ta ekipa wymyśli w końcu plan ratowania świata, który wcześniej zniszczył Tytan Thanos. 

Większość czasu na ekranie poświęcono Tony'emu Starkowi i Chrisowi Evansowi. Dlaczego? Nie będziemy zdradzać tej tajemnicy. Zachowamy intrygę dla osób, które jeszcze nie obejrzały filmu – ktoś z nich zaginie, ale uratuje świat, a ktoś – w końcu pójdzie na emeryturę. ;)

Niesamowita historia, 11 lat pracy i około 20 filmów, które zostały podsumowaniem całej epoki Marvel Studios. Co będzie dalej? Prawdziwi fani wiedzą, że w Wszechświecie Marvel nic się nie kończy, i jest to tylko początek nowej, nieoczekiwanej historii. 

Ocena 9/10

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.