Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

17 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Koła Naukowego „Nowe Media”. "Meeting" przeznaczony dla studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania nosił tytuł „Employer branding - o budowaniu marki pracodawcy”. Prelekcję wygłosił Sylwester Zimon - Specjalista ds. Employer Brandingu z PGS SOFTWARE.

17 kwietnia w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zagościł Sylwester Zimon - absolwent WSIZ, muzyk, bloger i marketingowiec, ale przede wszystkim - Specjalista ds. Employer Brandingu z PGS SOFTWARE. Poprowadził on spotkanie przeznaczone dla studentów uczelni. Tematem przewodnim spotkania była ścieżka zawodowa zaproszonego gościa - czyli Employer Branding.

Na spotkaniu zgromadziło się najwięcej studentów Dziennikarstwa i nie bez przypadku! Okazuje się, że absolwenci tego kierunku mają szansę na podjęcie pracy także w branży marketingowej. Sylwester Zimon studiował również na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Jak wspominał- niezaprzeczalnym jest fakt, że umiejętności, które wtedy nabył są przydatne na stanowisku, jakie dziś obejmuje. Podkreślił także, że pełniona wcześniej funkcja Redaktora Presji - uczelnianej redakcji, była pomocna przy realizacji wyzwań po zdobyciu dyplomu. Spotkanie studentów „z kolegą po fachu” przybliżyło zgromadzonym wyobrażenia o pracy, jaką mogliby w przyszłości podjąć.

Sylwester Zimon podzielił się ze studentami swoimi doświadczeniami oraz zawodowymi wyzwaniami, którym stawia czoła każdego dnia. Prelegent przyznał, że praca w Employer Brandingu jest szczególnie różnorodna. Czasem pojawia się na meetup’ach, konferencjach, czasem sam odpowiada za organizację takich wydarzeń, bywa i tak, że pracuje godzinami przed komputerem. Prelegent zajmuje się również redagowaniem tekstów branżowych oraz pełni funkcję rzecznika prasowego firmy. Empoyer Branding - czyli o czym tak naprawdę mowa?

Każdej firmie zależy, aby jej wizerunek na rynku pracy był rozpowszechniony w jak najlepszy sposób. Za urzeczywistnienie właśnie tego celu odpowiedzialni są specjaliści ds. employer brandingu. Są to działania organizacji, skierowane do obecnych oraz potencjalnych pracowników, mające na celu budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy, a także wspierające jej strategiczne cele biznesowe. Jego istotą jest wytworzenie pozytywnego wizerunku na zewnątrz, ale również w sercu organizacji. Pracownicy tego działu pokazują kulturę firmy, ludzi, promują ich rozwój, odsłaniają kulisy działania przedsiębiorstwa, dbają o pracowników i atmosferę w organizacji.

Social media, Event Marketing, PR i Media Relations, Content Marketing – to obszary, z którymi spotkają się wszyscy zatrudnieni w tej branży. - Zadowolony i zaangażowany pracownik staje się ambasadorem marki – dowiedzieli się uczestnicy spotkania.

- Żeby pracować w czymś i być w tym dobrym- trzeba po prostu to lubić - tymi słowami Sylwester Zimon kierował rady do studentów, którzy są zainteresowani podjęciem pracy na podobnym stanowisku. Prelegent przyznał, że marketing to jego pasja i nie ukrywał, że kluczowym elementem sukcesu zawodowego jest sympatia do wykonywanej pracy. Parafrazując scenę z kultowego filmu „Chłopaki nie płaczą”, prelegent odniósł się również do jednego bardzo ważnego pytania: „co chcesz w życiu robić?”. Zaznaczył, że to właśnie teraz jest odpowiedni czas na wybory zawodowe. Warto się przy tym jednak zastanowić, co jest potrzebne do zrealizowania tych celów. Sylwester Zimon opowiedział również, o umiejętnościach, które są pomocne na jego stanowisku, a są nimi m.in.: multitasking, znajomość języka angielskiego, czy kreatywność.

Spotkanie przybliżyło studentom wyobrażania o pracy marketingowca. Mogli dowiedzieć, się czym jest employer branding, jaką rolę pełni w firmie i jak wyglądają realia pracy Specjalisty ds. EB. Prelegent szczególnie zadbał o to, aby studenci mogli wyobrazić sobie pracę na tym stanowisku. Nie da się ukryć, że w oczach wielu studentów pojawił się błysk w oczach, a spotkanie wzbudziło zaciekawienie i entuzjazm. Przyszyli dziennikarze, a może właśnie marketingowcy aktywnie brali udział w spotkaniu, nie stroniąc przy tym w zadawaniu pytań. Studenci, dzięki prelekcji zaproszonego gościa, mogli rozpoznać, czy utożsamiają się z podobną ścieżką kariery. Spotkanie z pewnością zaowocowało w wzbudzenia motywacji do pogłębiania wiedzy oraz realizacji planów studentów.

Zdjęcie: Aneta Voitsitska

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.