Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„To był jeden z najlepszych koncertów tego klubu, jestem o tym przekonany” – takimi słowami został zwieńczony koncert przez dyrektora artystycznego Klubu Akademickiego IQ, czyli dr Łukasza Błąda. Wydarzenie odbyło się 2 kwietnia br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tego wieczoru na scenie Klubu IQ główne role odegrali zwycięscy VI edycji „WSIiZ ma talent” – Karolina Bzdyra i Krzysztof Demidowski.

Koncert rozpoczął się od wprowadzenia dr Łukasza Błąda. W pierwszej kolejności podziękował on uczestnikom za przybycie oraz zachęcał to częstszych wizyt w naszym uczelnianym klubie. Przy okazji zapowiedział kolejne bliskie wydarzenia takie jak: „IQ Comedy Show” czy konkurs „Gra Gitara”. Następnie nadszedł czas na przedstawienie gwiazd wieczoru.

Karolina Bzdyra jest studentką WSIiZ na kierunku dietetyka. Natomiast Krzysztof Demidowski studiuje mechatronikę na Politechnice Rzeszowskiej. Aktualnie razem realizują się w sferze muzycznej. - Nie ma wątpliwości, że to jest jedna z ostatnich szans do zobaczenia ich przed tym jak ich zawrotna już kariera nabierze jeszcze bardziej dynamicznego tempa – przyznał dr Błąd. Oprócz tego dodał również, że kompozycje i teksty, które za chwilę usłyszymy są autorstwa właśnie tych młodych artystów.

Koncert był dynamiczny już od pierwszego utworu zatytułowanego „Jak ja się boję”. Karolina zaczęła tańczyć i skakać na scenie, a w tym czasie Krzysztof płynnie zmieniał instrumenty udzielając się w głównej mierze na gitarze i perkusji. - Atmosfera na koncercie była niesamowita! Jestem zachwycona głosem Karoliny i multi-instrumentalnością Krzyśka. Ta inspirująca para potrafiła zrobić naprawdę cudowny muzyczny wieczór – powiedziała Yaryna Kysil,  studentka kierunku Dziennikarstwo i Public Realtions na WSIiZ.

Pomiędzy piosenkami Karolina wyraziła jak docenia swojego partnera mówiąc: Jestem na wydziale medycznym, więc powiem tak – Krzysiek jest moją przysadką oraz mózgiem całej tej operacji. Następnie, po piosence „Bez oddechów”, na scenie gościnnie pojawiła się Wiktoria Chmura, którą ciepłymi słowami zapowiedziała Karolina, oraz Paweł Kuraś, student Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. Emocje nie opadały, a wręcz wzrosły, gdy w „Ach nie mnie jednej” do Wiktorii na scenie dołączyła Karolina. Śpiewom dziewcząt towarzyszyły owacje na stojąco.

Kolejny utwór –„Ptaki wodno-lądowe” Karolina zaśpiewała już solo. W międzyczasie zwróciła uwagę widzów na motyw jakim były papierowe ptaki wiszące nad sceną, które własnoręcznie stworzył Krzysztof. W dalszej części wykonany został utwór „Wiatr”. Zanim na scenie rozbrzmiało „Ile jeszcze” Karolina oceniła tę kompozycję jako swoją ulubioną. Doinformowała także obecnych, że jest to utwór okrojony, bo oryginał trwa ok. 5 min. Okazuje się, że tekst do niej powstał na ich pierwszej próbie. Oprócz tego dodała – Krzysiek nie jest moim pierwszym gitarzystą, ale to nie tak, że poprzedni nie mogli ze mną wytrzymać. Po prostu Bóg tak chciał, żebyśmy teraz grali razem.

Ostatnia piosenka pt. „Biegnę”, zdaniem Krzysztofa najłatwiejsza, zakończyła zaplanowane kompozycje. Artystów ucieszyły prośby o bis. W tym momencie na scenie znów pojawiła się Wiktoria Chmura. Tak jak poprzednio dołączyła do niej Karolina. Dziewczyny powtórnie doczekały się głośnych braw.

Po koncercie przyszedł czas na kwiaty i gratulacje dla utalentowanych studentów. - Jestem bardzo zadowolona, że brałam udział w koncercie. Nie spodziewałam się takiej przyjemnej atmosfery. Wokalistka była otwarta w dialogu z ludźmi. Bardzo spodobał mi się duet z finalistką „WSIiZ ma talent”. Karolina ma piękny głos i chętnie przyszłabym na jeszcze jeden koncert. – takimi słowami całe wydarzenie oceniła Aneta Votsitska, która także jest studentką WSIiZ na kierunku Dziennikarstwo.

 

Zdjęcia z koncertu

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok