Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 23 kwietnia zakończyły się trzydniowe Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, które odbyły się w obiektach Aqua Lublin. W zawodach wzięło udział 853 reprezentantów ponad 70 uczelni z Polski. Drużyna WSIiZ uplasowała się w klasyfikacji uczelni niepublicznych na II miejscu tuż za ALK Warszawa!

Gwiazdami zakończonej imprezy była trójka olimpijczyków z Rio de Janeiro: Alicja Tchórz, Tomasz Polewka i Filip Wypych. Każde z nich zdobyło medale na swoich koronnych dystansach. Tomasz Polewka, reprezentant AWF Katowice, to mistrz Europy z krótkiej pływalni z Netanji (2015 rok). W Lublinie wygrał oba wyścigi stylem grzbietowym na 100 i 50 metrów. Dłuższy dystans pokonał w czasie poniżej 52 sekund.

WSIiZ reprezentowali (od lewej): Maksym Tanovskiy, Dmytro Dzoban, Vitalina Kravchenko, Dmytro Tutik, Bartłomiej Olechowski.

image008

Od porannych sobotnich godzin zawodnicy brali udział w wyścigach eliminacyjnych i finałowych. Najlepszy wynik osiągnął Mistrz Województwa Podkarpackiego Dmytro Tutik, który w konkurencji 50 m motylem zajął 13. miejsce (finał B) na 145 zawodników (klas. open) i w nieoficjalnej klasyfikacji uczelni niepublicznych zdobył I miejsce! W konkurencji 50 m stylem dowolnym Dmytro również zakwalifikował się do finału B i uplasował się na 15 pozycji na 190 zawodników, ponownie był najlepszy wśród reprezentantów uczelni niepublicznych.

Nasi reprezentanci jako drużyna WSIiZ uplasowali się w uczelniach niepublicznych na II miejscu tuż za ALK Warszawa!

image009

Wyniki poszczególnych zawodników można znaleźć TUTAJ.

Już wkrótce przed uczelnianymi zespołami kolejne zawody – kolarstwo górskie, lekka atletyka, siatkówka plażowa, tenis. Szczegóły na naszej stronie Facebook AZS.