Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

8 marca z okazji Dnia Kobiet Podkarpacka Szkoła Krav Maga zaprasza dziewczyny na bezpłatne szkolenie z podstaw samoobrony. Podczas póltoragodzinnego spotkania będzie można dowiedzieć się, jak nie stać się ofiarą napadu oraz zastsosować techniki i rozwiązania pomocne w starciu z silniejszym przeciwnikiem. Wszystko to w oparciu o techniki krav maga - systemu walki wręcz, stosowanemu przez izraelskie służby.

Tak, wiemy w redakcji, że Rzeszów jest stosunkowo bezpiecznym miastem. Że chodzicie z przyjaciółmi, nie pijecie ryzykownie, wracacie taksówką i przed 22. Nawet przy tak zachowanych środkach ostrożności, nie macie jednak nigdy pewności, że nie spotka was przykra sytuacja. Nawet w ciągu dnia ryzyko spotkania rabusia albo kogoś kto zwyczajnie będzie chciał się wyżyć jest duże. Żadną gwarancją bezpieczeństwa nie jest przy tym obecność innych ludzi.

Jak mówi Andrzej Płaza, instruktor krav maga z kilkunastoletnim doświadczeniem: – Świadkowie przemocy często sami nie wiedzą jak zareagować, paraliżuje ich niemoc, strach – przekonuje Płaza. – Nie możemy więc zakładać, że ktoś zawsze przyjdzie nam z pomocą, dlatego każdy powinien poznać przynajmniej podstawy samoobrony. Do piatkowego spotkania zachęca zwłaszcza te kobiety, które nie są pewne swoich możliwości.

Kursy samoobrony dla kobiet od lat cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, bo to właśnie Panie narażone są w sposób szczególny. Podkarpacka Szkoła Krav Maga już od 4 lat organizuje darmowe szkolenia z okazji Dnia Kobiet, a regularnie prowadzi także kurs samoobrony specjalnie dla płci pieknej. Wiele kobiet po tych krótkich szkoleniach decyduje się na kontynuowanie nauki na kursie przedlużonym, prowadzonym przez doświadczoną instruktorkę Ewę Kozak. Niektóre z nich kontynuują swoją przygodę w krav magą na regularnych kursach.

Mgr Mikołaj Birek, wykładowca WSIiZ, krav magę trenuje od kilku lat, a decyzję o tym podjął, kiedy spotkała go niebezpieczna sytuacja na jednej z rzeszowskich imprez kultralnych. Dziś jest asystentem w PSKM, czasem prowadzi treningi. Jest przekonany o tym, że warto poznać choć podstawowe zasady obrony. – Żadna technika nie gwarantuje, że wyjdziemy cało z opresji – nie kryje – poznając jednak pewne podstawowe zasady walki i samoobrony mamy dużo większe szanse na bezpieczne dotarcie do domu.

– Czasem wystarczy po prostu nie zastygnąć w przerażeniu – dodaje Birek – zadać cios i uciec. Ludzie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą towarzyszyć bezwolnemu poddaniu się przemocy. Szkolenie ma na celu uświadomienie, że każdy ma prawo bronić siebie i swoich bliskich wszelkimi dostępnymi środkami. Nikt nie musi być ofiarą.

Bezpłatne zajęcia dla kobiet odbędą się 8 marca o godzinie 18:00 w RDK Słocina. Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Więcej informacji o instruktorach oraz szkole na stronie http://www.kravmaga-podkarpacie.pl

 krav maga

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok