Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Klub IQ

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Międzynarodowy turniej podchwytliwych zagadek, spotkanie z ukraińską sztuką, wielokulturowy talk show prowadzony przez Irańczyka oraz prezentacja świątecznych mitów z różnych stron świata – to atrakcje drugiej edycji studenckiego festiwalu Melting Pot organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w IQ Club.

Melting Pot – to dosłownie żaroodporne naczynie, w którym stapiają się i mieszają różne substancje, a w mniej literalnym znaczeniu to po prostu tygiel kultur. Takiego określenia po przybyciu na studia do Rzeszowa użył student Mieczysław „Mitch” Moneta - Polak wychowany w Stanach Zjednoczonych - opisując środowisko społeczne Nowego Jorku i… rzeszowskiej uczelni.

- Przyleciałem na studia i okazało się, że w Ameryce mam więcej kolegów Polaków niż tutaj – dostrzegł ze zdziwieniem Mitch, a użyte przez niego sformułowanie o stało się inspiracją do ukucia nazwy nowej imprezy – Melting Pot Festival.

- WSIiZ jest uczelnią, w której wiedzę zdobywają studenci z kilkudziesięciu krajów świata, bodaj z pięciu kontynentów. Nie tylko się uczą, ale rozwijają swoje pasje, realizują się artystycznie codziennie funkcjonując w wielokulturowym środowisku. To tworzy fantastyczną mieszankę światopoglądów, religii, artystycznych źródeł i spojrzeń na świat, na ludzi. Bez wątpienia to, co się zradza z tego tygla warto pokazać szerszej publicznościmówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny IQ Club.

Przeczytaj także: B1 z WSIiZ – Wystawa Koła Projektowania Plakatu B1

W poniedziałek 18 marca o 19:00 studenckie, wielonarodowe drużyny będą rywalizować w turnieju wiedzy What? Where? When? pełnym podchwytliwych pytań i łamigłówek – publiczność może dopingować, ale bez podpowiadania – za wszelkie próby będą żółte i czerwone kartki.

WWW FB 1200x628

We wtorek 19.03 o 19:00 Alireza Hoghoughi Esfahani z Iranu poprowadzi na żywo IQ Talk Show, którego gośćmi będą Advin Mucaj z Albanii, Alina Kucher z Ukrainy, Ny Le Tran Dan z Wietnamu oraz Takudzwa Mbombo z Zimbabwe. Muzycznie wydarzenie oprawi zwyciężczyni WSIiZ ma Talent DiDu – Diana Dubenska, pojawią się też występy specjalne w tym rewelacja ubiegłorocznej edycji – Haruka Namiki z Japonii (która wyśpiewa czołówki z najbardziej szalonych seriali i programów japońskiej telewizji) oraz taneczne trio z Indii.

talkshow 1200x628 facebook 1

W środę przypada Nouruz, tradycyjny, wiosenny, środkowoazjatycki nowy rok – z tej okazji Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych zaprasza od 16:00 na Dzień Azji; będą prezentacje strojów i tradycji, etniczne tańce, degustacje z tradycyjnym kazachskim deserem oraz międzynarodowe disco. A do tego niespodzianki przygotowane przez studentów z kilku krajów.

Przeczytaj także: Biznesowe seminarium dla młodych

ASIA DAY FB 1200x628

UArt Meeting – to wydarzenie czwartkowe. O godz. 16 rozpoczną się warsztaty robienia wielkanocnych palm, pisanek oraz petrykiwki (tradycyjnej, ukraińskiej malarskiej sztuki dekorowania), które poprowadzą instruktorki z Ukrainy. Po godz. 18 odbędzie się wernisaż malarstwa i rysunku w technice grafiki doodlingowej studenta Nikity Shepshelei, nagradzanego podczas wystaw w Tokio, Rawennie i Toronto. Wystawie towarzyszyć będzie muzyka zespołów Nasnaha, Berehini oraz studentów z Ukrainy.

UArt FB 1200x628

Suplementem festiwalowym w poniedziałek 25.03 o 9:00 będzie spotkanie Holidays and Myths przygotowane przez koło naukowe Humanus. Będzie to radosne poznawanie światowych, świątecznych mitów od tych wielkanocnych po kolorową eksplozję Święta Holi – będą quizy wielkanocne w wydaniu brytyjskim i amerykańskim, gość specjalny Macieja Szeligi wprowadzi w czarujący świat mitologii irlandzkiej a o święcie Holi opowie gość z Wietnamu.

Holiday and Myths 1200x628 FB

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus