Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

20 maja w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbyła się VIII Studencka Konferencja „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”. Młodzi naukowcy z całej Polski wzajemnie przekazywali sobie wiedzę i opowiadali o swoich pasjach.

Konferencję otworzył wykład „Nowe technologie w naszym otoczeniu – jak Internet of Things zmienia nasze życie”, wygłoszony przez mgr. Łukasza Bisa, Pełnomocnika Dziekana Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Po wykładzie uczestnicy konferencji rozeszli się do sal, w których przedstawiane były piętnastominutowe prezentacje z wybranych dziedzin nauki. Tym razem studenci wysłuchali referatów w ramach pięciu paneli tematycznych: IT & New Media; Zdrowie, Turystyka i Rekreacja; Bezpieczeństwo, Prawo i Polityka; Ekonomia, Finanse i Zarządzanie.

Wśród panelistów konferencji było sześcioro osób reprezentujących Koło Naukowe Nowych Mediów oraz Katedrę Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ. W ramach panelu IT &New Media swoje referaty przedstawili: Oksana Banias, Kamil Olechowski, Iryna Romaniv, Lidiia Mazur, Yuliia Mykhailiuk oraz Nikol Hovorkova.

Panel rozpoczęli studenci drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Oksana Banias i Kamil Olechowski. Podczas swojego wystąpienia omówili oni „Propozycje zmian w polskim abonamencie na tle rozwiązań w wybranych krajach europejskich”. Prelegenci przeanalizowali obecną sytuację finansowania mediów publicznych w Polsce, przedstawili najważniejsze problemy i ich powody, a także sprawdzili możliwość zmian.

Iryna Romaniv oraz Lidiia Mazur, studentki drugiego roku studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna WSIiZ, wysłosiły wspólny referat „Neuro marketing – nowoczesna broń w wojnie producenckiej”. Dziewczyny na przykładzie konkretnych kampanii reklamowych pokazały uczestnikom co to jest neuromarketing oraz jak ten rodzaj reklamy jest wykorzystywany w celach odziaływania na konsumentów.

„Product Placement jako narzędzie reklamy” pod takim hasłem wystąpiły Yuliia Mykhailiuk i Nikol Hovorkova, także studentki drugiego roku studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna WSIiZ. Na przykładzie analizy seriali produkowanych w Polsce oraz USA członkini KNNM pokazały co to jest Product Placement, jakie są jego rodzaje oraz wyjaśniły dlaczego jest on skuteczniejszy w Ameryce niż w Polsce.

Recenzowane referaty niedługo można będzie przeczytać w Studenckim Naukowym Czasopiśmie Internetowym THINK.

Konferencję „Nauka i Pasja kluczem do sukcesu”, podobnie jak w ubiegłych latach, organizuje Rada Kół Naukowych WSIiZ, przy współpracy z uczelnią oraz Fundacją „Na rzecz nauki i edukacji – talenty”.

„Nauka i Pasja” to niepowtarzalna możliwość do nawiązania nowych kontaktów, a przede wszystkim szansa wniesienia wkładu w rozwój polskiej nauki. Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronie www.naukaipasja.com.pl.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus