Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowe media i komunikacja wizualna – to tematy zaplanowanego na 14 czerwca New Media Meeting. Wydarzenie odbędzie się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ulicy Sucharskiego 2. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie zaplanowano w formule paneli tematycznych, skoncentrowanych na dwóch tematach przewodnich: Komunikacja wizualna i wizerunkowa – mówienie obrazem oraz Nowe media, nowe wyzwania – skuteczne komunikowanie to sztuka. Dobór tematów nie jest przypadkowy, WSIiZ od lat kształci na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, rok temu uruchomiono grafikę komputerową i produkcję multimedialną, a od października planowany jest nowy kierunek media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. W tym kontekście warto zastanowić się nad przyszłością mediów i komunikacji w szerokim ujęciu.

- Wystąpienia zaproszonych prelegentów mają na celu przybliżenie młodym ludziom najważniejszych i najciekawszych zjawisk, technologii i narzędzi, dotyczących nowych mediów i komunikacji wizualnej, w kontekście umiejętności istotnych na rynku pracy – mówi dr Anna Martens, współorganizator spotkania. – Do współpracy zapraszamy firmy, które na co dzień są naszym oparciem w uaktualnianiu programów kształcenia i dostosowywania praktyk i staży do wymagań rynku i zmieniających się potrzeb edukacyjnych.

New Media Meeting rozpocznie się o godzinie 9:00. Wydarzenie ma być w zamyśle organizatorów okazją do wymiany poglądów w gronie ekspertów na temat nowych mediów, związanych z nimi możliwości oraz wyzwań, a także ich wpływu na rynek pracy. W tegorocznej, pierwszej edycji wśród zaproszonych gości jest Wiktor Cwynar – prezes zarządu Splentum, firmy zajmującej się gromadzeniem, organizowaniem i udostępnianiem danych, głównie z obszaru finansów, będącej partnerem strategicznym kierunku media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Mateusz Kustra z RS Group Dom Mediowy, Michał Ręczkowicz z PrimeBit Studio, Paulina Kawa z Life Roots.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie New Media Meeting. Spotkanie dedykowane jest przede wszystkim studentom oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych, jednak pojawić się może na nim każdy chętny.

Organizatorami wydarzenia są Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Biuro Karier WSIiZ oraz PrimeBit Studio, natomiast partnerami New Media Meeting są firmy Splentum, Ideo i Brand24. Patronatem medialnym konferencję objęło Polskie Radio Rzeszów.

New Media Meeting

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus