Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ramach cyklu „W labiryncie świata” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie zorganizowali kolejne spotkanie z tej serii. Odbyło się ono 30 marca 2022r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Zaprezentowano na nim film w reżyserii Aleksandry Potoczek oraz poprowadzono debatę dotyczącą życia głównej postaci filmu  – ks. Bonieckiego.

Na samym początku swoje przemówienie wygłosił dr Wergiliusz Gołąbek – rektor WSIiZ. Już na wstępie dowiedzieliśmy się, że ks. Aleksander Boniecki na spotkanie nie dotrze. Przyczyną okazały się problemy zdrowotne.

Wstępem do debaty, która była głównym elementem spotkania, była projekcja filmu dokumentalnego „xABo: Ksiądz Boniecki”. Film ten ukazał nam codzienne życie ks. Bonieckiego. Były tam udokumentowane liczne rozmowy, spotkania autorskie, a także ogromna ilość podróży i wyjazdów księdza. Produkcja powstała pod kierownictwem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania jako partnera głównego.

Drugą częścią spotkania była rozmowa, w której uczestniczyła Aleksandra Potoczek – reżyserka filmu o ks. Bonieckim, Anna Goc – dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, pracujący nad bibliografią ks. Adama Bonieckiego, red. Michał Olszewski oraz rektor WSIiZ – dr Wergiliusz Gołąbek. Głównym tematem rozmowy było życie ks. Adama Bonieckiego. Poruszano  poszczególne wątki filmu, a także wyjątkowość postaci w życiu publicznym i w życiu Kościoła. Rozmawiano o podstawowych wartościach: o wzajemnym szacunku,  o zaufaniu. Poruszono też aspekt zagrożeń cywilizacyjnych oraz problemów Kościoła, m. in. temat pedofilii.

Uroczystość zakończyła się licznymi podziękowaniami dla uczestników oraz gości, którzy uczestniczyli w takcie spotkania.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus