Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Organizator

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Utalentowane młode artystki i artyści: Julia Wieniawa, Bedoes 2115, Jann oraz Rubens, ci już legendarni, których każdy koncert zapisuje się w pamięci na długo: Agnieszka Chylińska, T.Love i Dr Misio, a także uwielbiani przez tłumy wiernych fanów Sorry Boys, Grzegorz Hyży i Błażej Król. To lista obecności drugiej edycja RE: Rzeszów Festival, na który zapraszamy 28 i 29 lipca na Bulwary nad Wisłokiem. To nie wszystko, bo RE: Rzeszów Festival to również miejsce  przyjazne dzieciom i smakoszom.

Największy festiwal w stolicy Podkarpacia 

Pierwsza edycja RE: Rzeszów Festival odbyła się w ubiegłym roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. Założeniem było, aby wydarzenie miało piknikowy charakter i łączyło wszystkich kochających muzykę i szukających wrażeń na najwyższym poziomie. W ostatni weekend lipca (piątek i sobota) odbędzie się druga odsłona największego festiwalu muzycznego w stolicy Podkarpacia

– Radosny, rozbawiony Rzeszów festiwalami stoi! Dlatego zapraszam wszystkich na drugą edycję RE: Rzeszów Festiwal. Życzę wszystkim dobrej zabawy, a po festiwalu działamy dalej i dążymy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029! – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

 

Muzyka w rodzinnym gronie 

Do Rzeszowa przyjadą gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Głos Muńka Staszczyka z T.Love będzie doskonale słychać na całym terenie RE: Rzeszów Festivalu, zatem czym prędzej przypominajmy sobie teksty jego największych hitów.

Okazją do wspólnego śpiewania będzie też koncert królowej sceny, Agnieszki Chylińskiej. Obecność na RE: Rzeszów Festival potwierdzili też Sorry Boys, Król, Dr Misio i Grzegorz Hyży. 

W Rzeszowie posłuchamy również głosu młodego pokolenia. Najbardziej donośnym z nich jest Bedoes 2115, 25-letni raper z Bydgoszczy, którego koncerty to nie tylko duża dawka szczerych tekstów, ale też niezapomniane widowiska.

Julia Wieniawa zaprezentuje natomiast debiutancki album "Omamy".

Młodych fanów zachwycą na pewno koncerty Janna oraz Rubensa, którzy są na najlepszej drodze do zdobycia wielkiej popularności.

Kiedy sztuka łączy się z technologią

Tego, że muzyka przyjaźni się z innymi sztukami, dowiodą projekcje multimedialne i projekty interdyscyplinarne, które będzie można zobaczyć na RE: Rzeszów Festival. Ich autorem jest Bartosz Wyszyński, twórca nowych mediów ze szczególnym zamiłowaniem do motion designu. Partnerem artystycznym instalacji jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK), a technologicznym modeon.pro.

Podczas festiwalu będzie można doświadczyć dwóch instalacji Bartosza Wyszyńskiego. "RE: akcja" to interaktywna ściana, połączenie sztuki i technologii. Instalacja zachęca do relaksu, a doświadczenie uruchamiane jest poprzez ruchy rąk.

Drugim pomysłem artysty jest "RE: lacja".

– To interaktywne doświadczenie uruchamiane aktywnością widza: zmiana miejsca względem obiektu, ruch ręki – zdradzają Anna Klimczak i Tomasz Miśkiewicz, kuratorzy projektu.

Re: laks nie tylko dla najmłodszych

RE: Rzeszów Festival jest również przyjazny dzieciom. W strefie przygotowanej specjalnie dla nich znajdziemy wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli poskakać na dmuchańcach, zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrody, np. bilety do kina czy popcorn, podczas gdy rodzice będą odpoczywać na leżakach.

Muzeum Dobranocek przygotowało zagadki, rysowanie, prezentację urządzeń kinotechnicznych i bańki mydlane ze Świnką Peppą. 

Kolejny raz będzie z nami Pustelnia Rzeszów! Tym razem z programem animacji "Zabawy podwórkowe z dawnych lat". Na wszystkie dzieci czekać będą liczne gry zręcznościowe, konkurencje sportowe oraz warsztaty kreatywne, które z pewnością doskonale pamiętają ich rodzice. Będą to np. skoki w workach, wyścigi sześcionogów, przeciąganie liny, łowienie drewnianych rybek, jedzenie jabłek na sznurku bez użycia rąk, domino na trawie, rzut gałgankiem do celu, zbijanie puszek, megawyszywanka, planszówka XXL z żywymi pionkami, portrety w stylu "w krzywym zwierciadle" i wiele więcej.

Nie zabraknie też wspólnego puszczania ogromnych baniek mydlanych. Słowem: moc atrakcji i dobra zabawa gwarantowane!

Pyszne jedzenie z najlepszych food trucków

Podczas RE: Rzeszów Festivalu nikt nie będzie chodził głodny. O pyszne i sycące dania oraz przekąski zadba kilkanaście food trucków. Do Rzeszowa przyjadą: Paczka Frytek, Smaki Ulicy, Kuchnia Gruzińska, Pan Pita, Smoka BBQ, Smaki Ulicy Wrap, Bułkownik Burger, Los Santos, Tybetańskie Pierożki Mimo, Pad Thai Truck, Bike Cafe i Lody Specialty. Będą dostępne także napoje z procentami i bez.

LINEUP. RE: Rzeszów Festival

PIĄTEK 28 LIPCA

17.00 Sorry Boys

18.30 Julia Wieniawa

20.00 Błażej Król

21.30 T.Love

23.00 Agnieszka Chylińska

SOBOTA 28 LIPCA

17.00 Jann

18.30 Rubens

20.00 Dr Misio

21.30 Bedoes 2115

23.00 Grzegorz Hyży

RE: RZESZÓW FESTIWAL

28-29 lipca 2022 r. (piątek i sobota)
Bulwary nad Wisłokiem

Bilet jednodniowy: od 109 zł

Karnet 2-dniowy: od 199 zł

Bilety do nabycia na eBilet.pl, Going i Empik Bilety, Biletomat.pl, kicket.com

Organizatorzy: Agora S.A., Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów 

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner strategiczny: Perła Browary Lubelskie

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Partner artystyczny: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Partner technologiczny: modeon.pro

Patroni medialni: Wyborcza.pl, Helios, Wp.pl, Rytmy.pl, Hiro, Helios – media, Eska

  1. edycja RE: Rzeszów Festival 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem.

Facebook: https://www.facebook.com/ReRzeszowFestival

Instagram: https://www.instagram.com/re_rzeszowfestival/

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus