Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

2. Amatorski Turniej Plażówki / Fot. Jakub Głogowski

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
W sobotę, 5 sierpnia, odbył się 2. Amatorski Turniej Plażówki w Trzcianie k. Rzeszowa. Mimo niesprzyjającej pogody w wydarzeniu uczestniczyło sześć drużyn. Od południa rozegrano łącznie 15 meczy i wyłoniono zwycięską drużynę – Titanis.

Niejednokrotnie zdarzało się, że deszcz pokrzyżowały plany. Nie inaczej było w tym przypadku, gdy w sobotni poranek nad Trzcianą rozległa się burza. Jednak nie doprowadziła ona do odwołania turnieju, tyle co wprowadzenia kilku zmian i przesunięcia go o trzy godziny.

Małe zmiany organizacyjne

Gdy opady ustały organizatorzy zbadali stan boiska. Jak się okazało był on w co najmniej średnim, ze względu na sporą ilość wody. Dzięki szybkiej reakcji oraz wsparciu znajomych, odprowadzono wodę z piasku za pomocą łopat do odśnieżania oraz sztychówek, a początek turnieju przesunięto z godziny 9:00 na 12:00. Organizatorzy starali się dzielić informacjami na bieżąco o sytuacji na boisku i zaznaczali, że zdają sobie sprawę z warunków pogodowych. Mimo to uznali, że turniej się odbędzie, natomiast decyzja o udziale zależy od chęci zawodników.

364530622 1662664120914023 1761000573008794933 nBoisko o 9:00 / Fot. Paweł Dziedzic

 

Między kałużami

Do 11:45 zjawiło się sześć z dziesięciu drużyn 3-osobowych, jednocześnie mieszanych. Po przywitaniu przybyłych uczestników oraz sędziów, przypomniano obowiązujące reguły podczas rozgrywek. Do turnieju przystąpiły następujące drużyny: Titanis, Blok Ekipa, Ich Troje, Świry, Chochliki oraz Czerwone Rurki w Czekoladzie. Każda z nich wykazała się sportową walką i rywalizacją, mimo panującej pogody. 

Trzciana Siatka 16Rozgrywka między Ich Troje a Titanis / Fot. Jakub GłogowskiUdział wzięli także gracze spoza gminy Świlcza – przybyli z Rzeszowa oraz okolic Katowic. Potwierdzeniem udziału w turnieju było wpłacenie wpisowego w wysokości 20 zł. Obejmowało ono kiełbasę z grilla, wodę oraz nagrody dla zwycięzców.

Część zawodników przyznała, że gra w takich warunkach wcale nie jest najgorsza. Z czasem, gdy zaczęło się wypogadzać i pojawiało się słońce, możliwość orzeźwienia stóp w kałuży była całkiem dobrą opcją. Trudność mogła sprawiać jedynie ciężka i mokra piłka, która zmieniła nieco charakter rozgrywek.

 

Nagrody dla zwycięzców

W sumie odbyło się 15 meczy (dwa sety do 15 pkt + tie break do 10 pkt) w oparciu o system rozgrywek „każdy z każdym”. Na jego podstawie wyłoniono zwycięzców, a podium wyglądało następująco:

  1. miejsce – Titanis,
  2. miejsce – Blok ekipa,
  3. miejsce – Ich Troje.

Trzciana Siatka 102Wręczenie pucharu za 3. miejsce / Fot. Jakub Głogowski

 

Trzciana Siatka 103Wręczenie pucharu za 2. miejsce / Fot. Jakub Głogowski

 

Drużyny, które stanęły na podium otrzymały puchary. Dodatkowo każdemu z trzech zawodników drużyny zwycięskiej organizatorzy wręczyli (zaprojektowaną przez nich) Żółtą Koszulkę Lidera. Podczas rozgrywek przygotowano kiełbasy z grilla, którymi częstowali się zarazem uczestnicy jak i kibice. W trakcie wydarzenia korzystano również z udostępnionego sprzętu od Gminnego Centrum Kultury w Trzcianie.

Trzciana Siatka 106Zywcięska drużyna w Żółtych Koszulkach Lidera / Fot. Jakub Głogowski

 

Turniej zakończył się o godzinie 18:00, a inicjatorów bardzo cieszyło, że ostatecznie się odbył. Przy czym nie ukrywali, że widząc boisko o poranku mieli duże wątpliwości, czy w ogóle dojdzie on do skutku. Więcej o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku, gdzie są również zdjęcia Jakuba Głogowskiego.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus