Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Źródło: Warhorse Studios

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Kingdom Come Deliverance to fabularna gra akcji osadzony w realiach średniowiecznej Europy. Przedstawia ona losy Henryka, syna kowala, w małym miasteczku Saklice  (środkowe Czechy). W wyniku nieprzyjemnych wydarzeń Henryk musi opuścić dom i wyruszyć w podróż po Czechach by odnaleźć pewnego człowieka.

18 kwietnia wydarzyła się rzecz, której nikt się nie spodziewał. Warhorse Studios czyli twórcy pierwszej części ogłosili kontynuację, która zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Zobacz zapowiedź Kingdom Come Deliverance 2

Obraz1

Sukces pierwszej części

Kingdom Come Deliverance (2018) zdecydowanie jest produkcją, która zaskoczyła nie tylko graczy ale i branżę. Głównym czynnikiem, który pozwolił zapracować grze na swoją renomę jest niezwykła autentyczność historyczna. Zostajemy w niej przeniesieni do XV wiecznych Czech. Deweloperzy z niezwykłą dokładnością starali się odwzorować wiele czynników takich jak architektura, stroje czy nawet życie codzienne tamtego okresu. 

Drugim ważnym elementem jest podejście do mechaniki. KDC stawia na realizm. Musimy dbać o potrzeby bohatera takie jak głód, pragnienie czy sen. Dodatkowo ważny jest wygląd, w końcu nikt nie będzie chciał rozmawiać z brudnym wieśniakiem w obdartych łachmanach.

Przeczytaj także: „Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia” – recenzja pierwszego sezonu Fallout

Najważniejsza jest jednak walka. Toczenie pojedynków nie odbywa się na zasadzie klikania szybko w ten sam przycisk. Musimy kierować ruchami mieczem, blokować uderzenia z konkretnych stron czy być dokładnym w strzelaniu z łuku. Nie jesteśmy wojownikiem, wszystkiego trzeba się nauczyć. A o nauce wspominając, najciekawszy jest fakt, że ze względu na nasze pochodzenie czytania też trzeba się nauczyć.

Zobacz wideo: Porównanie lokacji z pierwszej części z rzeczywistością

Obraz2

Jeszcze więcej = jeszcze lepiej?

KCD2 ma być dwa razy większe od pierwszej części. Twórcy określają kontynuację jako „coś czym miała być pierwsza część, ale brakowało doświadczenia i zasobów”. Sukces KCD sprawił, że jest to możliwe. Najważniejszą zmianą jest powiększenie mapy dwukrotnie. Najpierw odwiedzimy wieś Czeski Raj a później miasto Kuttenberg.

Dodatkowo twórcy planują ulepszyć jeszcze bardziej wszelkie mechaniki, walkę, zielarstwo i dziesiątki innych, w których może rozwijać się główny bohater.

Oficjalny opis gry na Steam:

Kingdom Come: Deliverance II to ekscytująca gra RPG akcji rozgrywająca się pośród chaosu wojny domowej w piętnastowiecznych Czechach.

Wcielasz się w Henryka ze Skalicy – zwykłego człowieka dokonującego niezwykłych czynów – uwikłanego w porywającą opowieść o zemście, zdradzie i niesamowitych odkryciach. Wyrusz w epicką podróż „ze skromnej kuźni do królewskiego dworu”, poszukując sensu w tym pięknym, aczkolwiek brutalnym średniowiecznym świecie.

Od tętniących życiem miejskich ulic po gęste lasy – odkrywaj średniowieczną Europę w tym otwartym świecie pełnym niezapomnianych przygód, akcji, emocji oraz cudów.

Obraz3Źródło: Warhorse Studios

Obraz4Źródło: Warhorse Studios

Obraz5Źródło: Warhorse Studios

Obraz6Źródło: Warhorse Studios

Obraz7Źródło: Warhorse Studios

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus