Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Wydarzenie skupi się na ukazaniu pozytywnych i negatywnych wizji przyszłości. Spotkanie zostanie przeprowadzone w formie interdyscyplinarnej dyskusji i przyczyni się do lepszego zrozumienia zachodzących zmian wokół nas.

Konferencja odbędzie się 14 maja 2024 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, a całość zostanie poprowadzona w języku angielskim. Organizatorami spotkania są Zakład Filologii Angielskiej, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Humanus oraz działające na WSIiZ  B1 -  Koło Projektowania Plakatu.

Wątkami przewodnimi konferencji będą między innymi feministyczne utopie i antyutopie, manipulacja językiem, ekokrytyka i technologie reprodukcyjne czy wpływ kapitalizmu na społeczeństwo. Celem dyskusji jest ukazanie dystopijnych i utopijnych wizji przyszłości, a także zachodzących między nimi relacji. Konferencja zostanie połączona z Międzynarodową Wystawą Ilustracji i Plakatu „Perceptions IV: Lights and Shadows”, która przedstawi poruszane tematy w wizualny sposób.

Wydarzenie rozpocznie się o 9:00 w sali Senatu i będzie podzielone na dwie części:

Część stacjonarna (9:00 - 13:00):

Konferencja rozpocznie się sesją plenarną krążącą wokół metafor filmowych oraz bioetyki spekulatywnej i dystopijnych scenariuszy przyszłości. Następnie zostaną przeprowadzone dwa jednogodzinne spotkania – Dystopia in Posters oraz Dystopia and the Internet. Po każdej sesji przewidziana jest półgodzinna przerwa kawowa. Część stacjonarna zakończy się godzinną przerwą na obiad.

Część online (14:00 - 18:00):

To zbiór dwóch spotkań online rozdzielonych 15-minutową przerwą. Poruszane tematy będą dotyczyć zagadnień takich jak:

  • Dystopian Futures: Technology, Academia, and Ideological Borders

  • Posthuman Narratives

  • Ecological Dystopias

  • Dystopian Cultures and Psychological Exploration

  • Gender Perspectives in Dystopian Fiction

  • Dystopian Literature and Social Critique

  • Dystopian Visions: Society, Civilization, and Animals

Głównymi prowadzącymi konferencji będą dr Paula Wieczorek, dr Iwona Leonowicz-Bukała, dr Konrad Szocik oraz dr hab. Patrycja Longawa.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Jest ona adresowana do artystów, naukowców i studentów. Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie Shapes of Dystopia.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus