Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dominika Mazur, studentka I roku Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej WSIiZ, zdobyła pierwszą nagrodę w drugiej edycji konkursu WSIiZ art Talent. Decyzja jury była jednogłośna - prace młodej artystki doceniono za warsztatową precyzję oraz walory estetyczne.

Zwycięska praca to cykl ilustracji do “Śpiącej Królewny” - w sumie 3 prace pt. “Klątwa”, “Sen” i “Pobudka”. Są tak dobre, że w ocenie jury nadają się do publikacji. - Zgłoszony do konkursu zestaw prac pani Mazur jest przede wszystkim bardzo spójny - mówi mgr Mikołaj Birek, jeden z jurorów z Zakładu Grafiki Komputerowej WSIiZ - Dodatkowo, technicznie prace są bez zarzutu. Malowane tuszem w czerni i bieli, zmyliły nas nieco. Zastanawialiśmy się, czy to wydruk cyfrowy czy praca odręczna.

dominika mazur II

Dominika Mazur, "Klątwa", nagroda główna

dominika mazur III

Dominika Mazur, "Sen", nagroda główna

dominika mazur I

Dominika Mazur, "Pobudka, nagroda główna

Dominika zdobyła nagrodę główną (500 zł), jednak w konkursie doceniono także dwie inne utalentowane studentki, również z kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, przyznając dwa wyróżnienia. Otrzymały je Tatsiana Kazachonak (II rok), za obraz pt. “Guilty”, oraz Anna Garbarz (I rok) za cykl fotografii: “Dwie twarze”, “Piegi” oraz “Światło na dłoni”.

tatsiana kazachonak

Tatsiana Kazachonak,"Guilty", wyróżnienie

anna garbarz II

Anna Garbarz, "Dwie twarze", wyróżnienie

anna garbarz I

Anna Garbarz, "Piegi", wyróżnienie

anna garbarz III

Anna Garbarz, "Światło na dłoni", wyróżnienie

WSIiZ Art Talent to konkurs na prace artystyczne i impreza towarzysząca WSIiZ ma Talent, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, organizowanych w Klubie Akademickim IQ, działającym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 12 grudnia odbyła się już 6. edycja tego wyjątkowego wydarzenia, a po raz drugi do udziału w przedsięwzięciu zaproszono także talenty w dziedzinie sztuk plastycznych. Do konkursu można było zgłosić prace malarskie i rysunki, fotografie, ale też video art.

Autor fotografii: Damian Arciszewski

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok