Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się spotkanie z przedstawicielkami agencji interaktywnej – Interactive Vision. Prowadzące przybliżyły studentom jak przygotować się do pracy w świecie reklamy i social media. Okazuje się, że kreatywności to nieodłączny element pracy w mediach społecznościowych.

Spotkanie odbyło się 4 grudnia w budynku WSIiZ. Udział w wydarzeniu wzięli głównie studenci z kierunku Dziennikarstwa i PR, ponieważ to właśnie oni już niedługo będą stawiać swoje pierwsze kroki w branży medialnej. Pierwszą część spotkania poprowadziły Magda Nykiel, która jest Starszym Specjalistą Social Media oraz Daria Śliż, sprawująca rolę kierowniczki oraz Event Manager’a. Omówiły one elementy pracy w mediach społecznościowych ukazując zarówno wady jak i zalety tej pracy. Podkreśliły także, że nie jest to łatwa praca, ale daje dużą satysfakcję i jest interesująca – w szczególności dla osób kreatywnych. Stwierdziły też, że wartościową częścią działalności jest ich zespół i relacje w nim panujące.

Codzienne życie pracowników Social Media przeplata się z działalnością firmy. Uczestniczą oni np. w oryginalnych sesjach zdjęciowych. Rezultaty publikowane są na ich stronie internetowej. Promując swoją agencję mogą jednocześnie realizować się w nowych sferach. -- Spotkanie było bardzo interesujące. Spodobała mi się interakcja przedstawicieli Interactive Vision ze studentami. Mają naprawdę świetne podejście i potrafią zabawić publikę.- powiedział Kamil Ząbczyk, uczestnik spotkania.

Kolejną część spotkania zrealizowała Krystyna Gielarek-Gorczyca pracująca w firmie Interactive Vision jako copywriter. Chcąc uatrakcyjnić swoją część przygotowała wspólne zabawy, które nawiązywały do pracy w Social Media. Zdecydowanie za ich sprawą omawiane kwestie zapadły w pamięć studentów, jak i organizatorek spotkania. Celem było ukazanie jak rutynę zastąpić w działania pomysłowe i kreatywne.

Po spotkaniu także był czas na nurtujące studentów pytania. - Bardzo mi się podobało. Dużo dowiedziałam się na temat pracy w social mediach "od kuchni" i wiele rzeczy mnie zaskoczyło: np. wiedziałam, że ta praca wymaga kreatywności, ale nie sądziłam, że to będzie kreatywność na taką skalę (np. przygotowanie sesji zdjęciowej). Bardzo ciekawe były też przeprowadzone ćwiczenia kreatywne i cieszę się, że po spotkaniu mogłam podejść do prowadzących i podpytać się o pomysły na to, w jaki sposób poprowadzić swój fanpage i blog – komentuje Aleksandra Derencz, uczestniczka spotkania.

 

[GALERIA ZDJĘĆ]

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok