Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do 15 października przyjmowane są zgłoszenia w Konkursie im. Redaktora Janusza Majki na Podcast Roku. Wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Zwycięzców poznamy pod koniec listopada.

Podcasty dynamicznie się rozwijają, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Choć termin ten jest znany od 2004 roku, najszybszy rozwój przemysłu podcastowego miał miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Sam proces tworzenia podcastów nie jest skomplikowany i nie wymaga nakładów pieniężnych, głównie ze względu na brak konieczności posiadania profesjonalnego sprzętu. Wielu twórców – w tym chociażby Marcin Myszka, autor Kryminatorim, czyli jednego z najpopularniejszych podcastów w Polsce – podkreśla, że aby zacząć nagrywać wystarczy posiadać komputer i dobrej jakości mikrofon w telefonie. Te wszystkie czynniki sprawiają, że tworzenie autorskich podcastów wydaje się ciekawe i dostępne praktycznie dla każdego.

Właśnie dlatego Konkurs na Podcast Roku im. Redaktora Janusza Majki skierowany jest do każdego - wziąć w nim udział mogą profesjonaliści i amatorzy w każdym wieku. To pierwsze wydarzenie w Polsce, które ma na celu promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych oraz szacunku dla słuchacza. Jak deklaruje organizator:

Konkurs umożliwi wybór najlepszych jakościowo i najbardziej wartościowych poznawczo podcastów przedstawiających w interesujący sposób tematy związane między innymi ze sprawami społecznymi, międzynarodowymi, podróżniczymi, motoryzacyjno-sportowymi, zdrowotnymi i religijnymi.

Jest to wybór nieprzypadkowy. To właśnie takimi tematami przez 40 lat zajmował się w Polskim Radiu Rzeszów patron konkursu – Janusz Majka – dziennikarz i pasjonat radia.

Najlepszych twórców wyłoni jury złożone z polskich podcasterów, dziennikarzy i znawców branży medialnej. W składzie znajdą się m.in. Marcin Myszka, Marcin Łukawski, Karolina Hytrek-Prosiecka, Łukasz Błąd, Karol Stryja i wielu innych. Ograniczenia dotyczące tematyki, długości, cykliczności czy formy nie będą decydujące. Konkurs ma zwrócić uwagę na nowe obszary tematyczne i modele biznesowe podcastów w Polsce.

Szczegółowe informacje o puli nagród zostaną podane w Światowy Dzień Podcastów, czyli 30 września. Zwycięzców konkursu poznamy na gali finałowej, która odbędzie się w Rzeszowie pod koniec listopada.

Strona wydarzenia: KLIK

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb