Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnim czasie na studenckiej arenie sportowej miejsce miało wiele wydarzeń, na których mogli zaistnieć aktywni fizycznie i utalentowani studenci. Ich ciężka praca i wysiłek wożony w treningi zostały nagrodzone w postaci tytułów, medali oraz pucharów. Unihokej oraz tenis to jedne z dziedzin, na których polu odnieśli sukces.

 

Studenci WSIiZ VI ekipą unihokejową w Polsce

Po świetnych rozgrywkach podczas Mistrzostw Wojewódzkich reprezentacja Klubu Unihokejowego Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ w dniach 21-24 kwietnia wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju. Całe wydarzenie miało miejsce w Warszawie. W zawodach brało udział 30 drużyn ze szkół wyższych. Naszą uczelnię reprezentowali: Patrycja Krzan, Aleksandra Chmiel, Julia Jastrząb, Bartłomiej Skrabalak, Eduard Smal, Krzysztof Kamiński, Jakub Sujkowski oraz  Kacper Cęgiel, który był nie tylko zawodnikiem, ale także trenerem. Co warto zaznaczyć, to fakt, że to właśnie z jego inicjatywy powstała u nas sekcja unihokeja.

Jak komentują uczestnicy, poziom tegorocznych zawodów był „ekstraligowy”, a rozgrywane mecze stanowiły spore wyzwanie dla kondycji i wytrzymałości grających. W meczach grupowych drużyna WSIiZ była bezkonkurencyjna. Dzięki wygranym 7:0 z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 9:4 z Uniwersytetem Warszawskim unihokeistom z naszej uczelni udało się wyjść do strefy pucharowej z I miejsca. Podczas 1/8 finału zawodnicy zmierzyli się z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika z Torunia. Mecz zakończył się wynikiem 5:3, dzięki czemu zakwalifikowali się do najlepszej ósemki w Polsce, i to bez ani jednej przegranej.

Podczas półfinałów nasza drużyna rozegrała mecz z Politechniką Gdańską. Przegrana 5:0 miała dość gorzki smak, ale reprezentanci WSIiZ się nie poddali. W trakcie dalszych zmagań o medal naszym zawodnikom udało się wygrać 12:3 z AWF Warszawa w pierwszym meczu. Podczas drugiego pojedynku przegraliśmy z Uniwersytetem Zielonogórskim  po rzutach karnych. Pomimo tego, dobre wyniki przełożyły się na zdobycie przez naszą drużynę unihokeja VI miejsca w kraju. Ponadto uzyskaliśmy tytuł „Najlepszej uczelni niepublicznej w Polsce”.

2

Mamy złoto, srebro i brąz – czyli o sukcesach na korcie

W sobotę 7 maja Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zorganizowała Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie kobiet i mężczyzn. Wydarzenie miało miejsce na kortach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pośród reprezentantów WSIiZ znaleźli się: Wiktoria Szajowska, Claudia Sidor, Damian Liśkiewicz, Marta Mysko i Dmytro Lagutin.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Wśród kobiet bezapelacyjnie najlepsza okazała się Marta Mysko, która obroniła ubiegłoroczny złoty medal. Tuż za nią uplasowała się Claudia Sidor, zdobywając srebro. Warto także wspomnieć, że zawodniczki w klasyfikacji drużynowej zajęły I miejsce.

Wśród mężczyzn brązowy medal klasyfikacji indywidualnej trafił do Damaina Liśkiewicza, pracownika WSIiZ i trenera sekcji tenisa. Dodatkowo podczas klasyfikacji grupowej drużyna Liśkiewicz/Lagutin zdobyła srebrny medal.

1

Zawody w kolarstwie górskim

Oprócz zwycięstw sportowych, klub uczelniany AZS może się także pochwalić zorganizowaniem Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kolarstwie górskim. Odbyły się one w piątek 6 maja, a ich trasa przebiegała przez podrzeszowski Bór w okolicach Głogowa Małopolskiego. Jedna pętla zawodów miała długość 6,5 km i obejmowała zarówno ubitą leśną drogę, jak i piaski oraz luźne kamienie. Panowie w swojej konkurencji mieli do pokonania 4 okrążenia, a panie 2.

Na starcie stawiło się w sumie prawie 30 uczestników z pięciu podkarpackich uczelni. Z powodu specyfiki trasy nie obyło się bez wypadków i kraks. Mimo że obeszło się bez poważniejszych kolizji, obecna na miejscu pomoc medyczna miała ręce pełne roboty. Zawodnicy walczyli bardzo zaciekle, na co może wskazywać fakt, iż wśród mężczyzn nie udało się wyłonić drugiego miejsca. Uczestnicy równo przekroczyli linię mety, wpadając przy tym na siebie nawzajem. Pomimo nagrań nie udało się zdecydować o wygranej jednego z zawodników, więc obaj zdobyli ex aequo srebrny medal. W związku z powyższym, podium klasyfikacji mężczyzn wyglądało następująco:

  1. Rydel Marcin (URz)
  2. Siwiec Dominik (URz)
  3. Dąbrowski Maciej (KPU)

Z kolei podium klasyfikacji kobiet prezentowało się w poniższy sposób:

  1. Ryż Kaja (URz)
  2. Majewska Karolina (PRz)
  3. Antonik Mariola (PWSW)

3

Jak można zauważyć czas studiów to nie tylko okres wytężonej nauki, ale także dobra okazja do rozwijania pasji, uprawiania sportów i osiągania sukcesów. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom, a także organizatorom zawodów. Życzymy kolejnych osiągnięć w przyszłych zmaganiach sportowych.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus