Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w środę 19 września w Kielnarowej koło Rzeszowa rusza jedno z największych wydarzeń w branży internetowej w Polsce – konferencja Internet Beta. Są jeszcze miejsca w konkursie Startup Sito. Jeśli tworzysz startup i szukasz inwestora –to coś dla Ciebie.

Internet Beta odbywa się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania od 10 lat. Jednym z kluczowych punktów programu jest konkurs na innowacyjne biznesowe projekty internetowe – rozpoznawalny jako Startup Sito. Od początku jego obecności na Becie, czyli od 2011 r. kiedy pierwsze startupy zadebiutowały na scenie w kampusie w Kielnarowej, w konkursie wzięło udział kilkadziesiąt projektów, zgłoszonych przez wizjonerów z żyłką biznesową. Jeśli jesteś jednym z nich – masz pomysł na startup internetowy lub technologiczny – już teraz zgłoś się na Startup Sito. Do wygrania są nagrody rzeczowe oraz szansa na sprawniejszą realizację pomysłu.

Poznaj Startup Sito

Do konkursu może zgłosić się każdy pomysłodawca startupu, niezależnie od tego, czy już ma czy nie inwestora. Główną zasadą rywalizacji jest to, że pomysły na nowatorskie inicjatywy w sieci oceniane są przez właścicieli funduszy inwestujących w biznesy internetowe.

W praktyce wygląda to tak, że pomysłodawcy zgłoszonych do konkursu startup’ów mają za zadanie wystąpić przed jury i zebranymi uczestnikami konferencji, prezentując swój pomysł. Poza prezentacją, ich zadaniem jest również wykorzystać czas do ogłoszenia wyników, w celu nawiązywania kontaktów biznesowych i relacji interpersonalnych, rozmów z jury, przekonywania do swoich pomysłów. Jest nagroda jury, jest nagroda publiczności.

Dostrzegaj potencjał

Doświadczenia podkarpackich firm pokazują, że niekoniecznie nawet trzeba wygrać Startup Sito, żeby udział w konkursie miał sens biznesowy. Twórcy Wiseglass konkursu w 2017 r. nie wygrali, znaleźli się jednak pośród 5 zakwalifikowanych wówczas do Startup Sito i to przyniosło wymierne korzyści.

- Zdobyliśmy wiele kontaktów, które do dziś pomagają nam w zdobywaniu nowych kontrahentów – mówi Gabriel Myśliwiec, wiceprezes zarządu Wiseglass. Udział w konkursie to szansa na dotarcie do inwestora lub potencjalnych partnerów strategicznych, możliwość zebrania feedbacku od ludzi z bardzo zróżnicowanym doświadczeniem. – Ludzie, którzy są na Becie, zwykle mają bardzo otwarte umysły i szybko załapują niestandardowe pomysły innych – podkreśla Myśliwiec.

Wiseglass, choć niestandardowy, powstał w dość typowy dla startupów sposób – z luźnej rozmowy o możliwościach w gronie osób, dla których biznes to drugie imię. – Dość szybko doszedłem do wniosku, że musimy zrobić lustro, które za pomocą AI targetuje reklamy i rozlicza je za faktyczne „zobaczenie”, a nie za wyświetlenie – opowiada Prezes zarządu Waldemar Bieniek. Firma ma swoje realizacje m.in. w rzeszowskich lokalach.

Mierz wysoko od początku

Startup Sito pokazuje poniekąd, że warto myśleć o rozwiązaniach globalnych, które mają potencjał rozwoju niezależnie od szerokości geograficznej. Swój sukces budują właśnie twórcy Repla.io – aplikacji do odtwarzania internetowych stacji radiowych. W 2017 r. pokazali się na Startup Sito, dzisiaj rozwijają swój produkt. - Obecnie pracujemy nad nowoczesnym rozwiązaniem dla unikalnego i interaktywnego dostarczania treści audio, jednocześnie poszukując dla nich nowych zastosowań – opowiada głównodowodzący Repla.io Krzysiek Śmiałkowski. - Chodzi o spersonalizowany content audio, czyli treści radiowe, podcasty, audiobooki, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji dostarczane w przyjazny i atrakcyjny sposób. Planujemy też stworzyć nowoczesne urządzenie audio będące dopełnieniem ekosystemu Replaio.

Wysiłki się opłacają. Produkt jest coraz lepszy i rozwija się. - Możemy powiedzieć, że z każdym miesiącem jest coraz lepiej. To, z czego bardzo się cieszymy, to fakt, że stworzyliśmy w Krośnie na Podkarpaciu coś, z czego korzystają ludzie w Japonii, Rosji czy Indiach – dumnie podkreśla Śmiałkowski, stwierdzając, że Internet Beta zmieniła jego życie. Cytujemy Krzyśka dosłownie - Mogę szczerze powiedzieć, że gdyby nie InternetBeta, to nie byłbym teraz w tym miejscu i być może nie kochałbym tego co robię tak bardzo!

Jak się zgłosić?

Zgłoszeń na StartUp Sito można oczywiście dokonywać przez formularz na stronie Internet Bety. Do finału zakwalifikuje się 8 zespołów, których przedstawiciele zaprezentują się przed publicznością InternetBeta2018 i zawalczą o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W opinii uczestników i organizatorów, już sam udział w konkursie jest szansą na pokazanie się szerszemu gronu, zdobycie bezcennych kontaktów, ale też informacji zwrotnej na temat tworzonego projektu biznesowego.

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok