logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jedyna w roku okazja, aby poznać działania społeczności studenckiej, porozmawiać z prowadzącymi oraz odkryć nowe pasje – tak można opisać XVI Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ponad dwadzieścia stanowisk wystawionych w Klubie Akademickim IQ tłumnie przyciągnęły studentów. 1 grudnia był dniem poszerzania świadomości na temat działalności studenckich tej uczelni.

Organizatorzy stawiają za cel Dnia Otwartego Kół Naukowych i Organizacji Studenckich zachęcenie studentów do spróbowania swoich sił w różnych formach aktywności naukowej. Liderzy i członkowie poszczególnych stanowisk dołożyli swoich starań, aby zaprezentować liczne możliwości, jakie oferuje sobą dane KN.

Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych oferowało przejażdżkę rollercoasterem… w technologii VR. Wśród niedostępnych na co dzień technologii znalazł się również analizator składu ciała udostępniany przez KN Medycyny Stylu Życia. Niektóre stanowiska, oprócz gadżetów WSIiZ, oferowały również swoje autorskie upominki. Na stoisku B1 — Koła Naukowego Plakatu były dostępne prace członków w formie pocztówek. Z kolei KN Projektowania Gier xDev za wysoki wynik w przygotowanym przez nich quizie przewidziało nagrodę w postaci figurki 3D.

Oprócz organizacji funkcjonujących głównie w języku polskim, przygotowano również stoiska dla studentów anglojęzycznych. Członkowie Multicultural Academic Circle zaprezentowali swoje umiejętności na scenie Klubu Akademickiego IQ, wykonując piosenki ze swoich krajów. Innym stanowiskiem, na które warto zwrócić uwagę, jest Koło Naukowe Filozofii, które pomimo polskojęzycznej nazwy zajmuje się rozmową w języku angielskim o problemach społecznych współczesnego świata.

Podczas Dnia Otwartego mieliśmy przyjemność jako członkowie Intro.media połączyć siły z KN Fotografii w wystawianiu własnego stoiska, gdyż na co dzień ściśle ze sobą współpracujemy. Przygotowaliśmy stanowisko z profesjonalnym tłem i lampami fotograficznymi, gdzie każdy chętny miał możliwość zapozować do zdjęcia, które rozsyłaliśmy mailowo. Liderzy opowiadali o swoich organizacjach oraz zachęcali do dołączenia.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję zagłosować w ankiecie na najbardziej atrakcyjne stoisko. Największą popularnością cieszyło się Logistyczne Koło Naukowe LOGIKON, tuż za nim KN Kosmetologii Estetycznej oraz KN Psychologii Stosowanej. Wysoki wynik osiągnęło również Finansowe Koło Naukowe FLOW oraz Multicultural Academin Circle. Nie zmienia to faktu, iż każde stoisko było starannie przygotowane, a liderzy zadbali o odwiedzających.

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu, to nic straconego. Na stronie WSIiZ jest zakładka z listą wszystkich Kół Naukowych i Organizacji Studenckich działających na uczelni. Ponadto Dzień Otwarty jest organizowany co roku. Wyczekujcie więc kolejnej edycji.

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus