logo wsiiz main

POLECAMY

pixabay.com

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Okres majówki zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród studentów, którzy czekają na ten czas z utęsknieniem. Długi weekend to dla nich wyjątkowa okazja do wypoczynku i odprężenia się po intensywnych tygodniach nauki. Poza tym stanowi to doskonałą okazję do naładowania baterii przed zbliżającymi się egzaminami. Jak więc studenci spędzili tegoroczną majówkę?

 

Większość studentów zdecydowała się wyjechać z miasta i spędzić czas na łonie natury. Po długiej zimie i ostatniej sesji egzaminacyjnej wiele osób marzyło o wypadzie za miasto. Część z nich wybrała się na wycieczki rowerowe lub piesze wędrówki, aby podziwiać piękne krajobrazy Polski.


Kasia, studentka fizjoterapii, zdobywała szczyty gór: „W tym roku postanowiliśmy z przyjaciółmi spędzić majówkę w górach. Byliśmy bardzo ostrożni i przestrzegaliśmy wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nasze wycieczki były bardzo aktywne i intensywne, ale niesamowicie relaksujące. Sporo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, wędrując i podziwiając piękne krajobrazy”.

Agnieszka, studentka komunikacji cyfrowej, również ciekawie spędziła te wolne dni: „Mój długi weekend był dość urozmaicony. Poświęciłam sporo czasu na porządki w moim domu, które od dłuższego czasu czekały na wykonanie. Przy okazji udało mi się również wybrać na kręgle z przyjaciółmi, co było świetną okazją do relaksu i spędzenia chwil w dobrej atmosferze. Ponadto udało mi się wyjechać na wycieczkę w góry, gdzie mogłam odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się pięknymi krajobrazami. Mimo że czasami było trochę męcząco, uważam, że był to bardzo udany weekend”.

Majówka to nie tylko czas odpoczynku, ale również doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu grillowego. Nic więc dziwnego, że wśród studentów popularne stało się smażenie kiełbasek w gronie przyjaciół. Oprócz tego organizowali spotkania, podczas których grali w planszówki, rozmawiali i wspólnie gotowali.

Jedna ze studentek, Alicja, wykorzystała ten czas na regenerację sił: „Majówka była dla mnie idealną porą, aby odpocząć. Wyjechaliśmy z przyjaciółmi do naszego ukochanego miejsca, gdzie spędziliśmy chwile na łonie natury, chodząc na długie spacery i jedząc pyszne jedzenie. Było to dla mnie idealne rozwiązanie, aby się zrelaksować i zapomnieć o szkole na chwilę”.

Nie wszyscy studenci spędzili długi weekend wyłącznie odpoczywając. Wielu z nich wykorzystało ten czas, by nadrobić zaległości i naukę. Część poświęciła go na przygotowanie się do egzaminów lub zaliczeń, inni natomiast skupili się na projektach i pracach naukowych.

Majówka była dla Artura, studenta informatyki, doskonałą okazją do przetestowania swoich umiejętności. „Długi weekend to dla mnie moment, kiedy mogę się w końcu skupić na swoich projektach informatycznych. Po dłuższych chwilach pracy lubiłem zrobić sobie też przerwę i przewietrzyć się, porozmawiać ze znajomymi”.

Asia, studentka komunikacji cyfrowej, spędziła ją podobnie: „Osobiście zdecydowałam się spędzić majówkę produktywnie. Skupiłam się na nauce i przeczytaniu materiałów, które odkładałam na później. Ponadto udało mi się zająć ogródkiem i usunąć wszelkie chwasty, które tam rosły. W wolnych chwilach pracowałam również nad projektem, którym zajmuję się w firmie. Chociaż czasami wymagało to ode mnie trochę wysiłku, to uważam, że był to bardzo owocny weekend”.

Jak przedstawiliśmy, studenci w Polsce spędzili majówkę na wiele różnych sposobów. Niektórzy zdecydowali się na aktywny wypoczynek na łonie natury, inni na mniejsze lub większe spotkania ze znajomymi i rodziną, a jeszcze inni poświęcili ten czas na pracę nad swoimi projektami. Byli też tacy, którzy postawili na odpoczynek w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, co wybrali, dla wielu osób ten długi weekend był idealnym czasem, aby zregenerować siły i przygotować się na nadchodzące wyzwania.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus