logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Powieści kryminalne, niegdyś zdominowane przez mężczyzn, od paru lat co raz częściej wychodzą spod kobiecego pióra. W Polsce, jak i za granicą, głośniejsze stają się nazwiska Jackson, Lackberg czy Puzyńska. Kobiecy umysł potrafi wymyślić na tyle zawiłą i wprawiającą w ciągłe napięcie fabułę, że czytelnik nie możesz wypuścić książki z rąk. Idealnym przykładem jest powieść Lisy Jackson „Paranoja.”

Autorka porusza niewyobrażalnie istotne kwestie w swojej najnowszej powieści. Jest to temat bieżący i bolesny – mowa o negatywnych skutkach powszechnego dostępu do broni palnej w USA. Właśnie przez to prawo bardzo wielu obywateli traci życie lub cierpi do jego końca.

Powieść rozpoczyna się od przykrej sytuacji, kiedy to podczas zabawy ginie młody chłopak. Grupka znajomych postanawia zaszaleć i zorganizować niebezpieczną grę. W opuszczonym budynku po wytwórni konserw rybnych w Edgewater  rozgrywa się największy horror w życiu głównej bohaterki, Rachel. Zwykła zabawa w strzelanki kończy się tragedią. Luke, brat Rachel, zostaje śmiertelnie postrzelony. I to właśnie przez nią.

20 lat później mieszkańcy Edgewater nadal pamiętają. Niektórzy nie pozbierali się do tej pory. Inni nie mogą przeboleć faktu, że pomimo morderstwa, Rachel Gaston nie została ukarana. Lecz do tej pory nikt nie zna całej prawdy związanej z tragedią. Kto podmienił naboje? Dlaczego wystrzeliła właśnie do brata?

Wydarzenia te nawiedzają Rachel dzień w dzień. Sytuacja się pogarsza, gdy jej koleżanka organizuje szkolny zjazd dokładnie w rocznicę śmierci Luke’a. Psychika kobiety rozsypuje się na co raz to drobniejsze kawałki – makabryczne wspomnienia, dorastające dzieci, a dodatkowo... Wszyscy wokół mają ją za paranoiczkę. Ale czy słusznie? Czy mężczyzna, który ją śledzi jest prawdziwy? Czy ktoś stale obserwuje jej dom? Czy koszmary senne i przeszłość mają aż tak duży wpływ na ludzką psychikę, że człowiek doznaje omamów?

Jest źle, ale czy może być jeszcze gorzej? Strach i paranoja Rachel pogarszają się, gdy w rodzinnym miasteczku dochodzi do morderstwa w dzień zjazdu szkolnego - dokładnie 20 lat po śmierci Luke’a. Zabójstwa nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, ale czy na pewno? Czy Rachel znów zabija, ale tym razem nieświadomie? Czy prawda okaże się jeszcze gorsza, niż ludzkie lęki i koszmary? Przekonajcie się sami, sięgając po najnowszą powieść Lisy Jackson.

Kim jest autorka kryminału?

Przed swoim debiutem, który był 40 lat temu, Lisa była matką, która zmierzała się z życiowymi trudnościami. Pomimo problemów nie porzuciła swoich marzeń o zastaniu pisarką. Wyobraźnia podsuwała jej co raz to nowsze pomysły na powieści. Pragnęła podzielić się ze światem swoimi myślami i przedstawić swój punkt widzenia odnośnie problemów w społeczeństwie. Obecnie Lisa Jackson jest autorką bestsellerów, które nie schodzą z list The New York Timesa przez wiele tygodni.

Jej popularność ciągle rośnie, a grono stałych czytelników stale się poszerza. Na swoim koncie ma już ponad 85 powieści. Pracuje również ze swoją siostrą Nancy Bush, współtworząc serię „Colony”. Do tej pory powieści Lisy Jackson sprzedały się w ilości niemal 30 milionów egzemplarzy, tłumaczonych na ponad 20 języków. Tytuły Jackson spotkać można na krajowych listach bestsellerów USA Today , Publishers Weekly czy we wcześniej wspominanym The New York Times.

Na czym polega sukces Lisy Jackson?

Uważana za mistrzynię kryminału i thrillera zaangażowanego społecznie, Lisa Jackson w swoich powieściach porusza kwestie związane z problematyką gospodarczą, ekonomiczną, kulturową oraz polityczną. Czytelnikowi bardzo łatwo jest zagłębić się w klimat danej książki, ponieważ problemy są realne i ważne dla każdego z nas. Niewątpliwym atutem są dobrze wykreowani bohaterowie, idealnie wręcz uknuta intryga oraz wciągająca fabuła.

 

Dziękujemy serdecznie agencji FaceIt! za udostępnienie książki i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, bo dzięki ich uprzejmości mamy dla naszych czytelników do rozdania książki, więcej informacji niebawem na naszym Instagramie.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus