logo wsiiz main

POLECAMY

Rzeszowski Ratusz nocą

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spis treści

W miniony sobotni wieczór (14 maja) w godz. 19:00 – 1:00 w Rzeszowie można było odwiedzić aż 16 różnych placówek kultury zupełnie za darmo. Wszystko to dzięki XI europejskiej Nocy Muzeów. Również ja, wraz z grupą znajomych, wybrałam się na tegoroczne zwiedzanie. Raz na jakiś czas, w sobotni wieczór trzeba wyjść z domu z innego powodu niż spotkania w pubach.

Niestety zwiedzanie zaczęliśmy za późno, nie trafiliśmy do każdej placówki, w której chcieliśmy być. Odwiedziliśmy 8 muzeów, do każdego z nich warto było zaglądnąć. Pozytywnym aspektem było to, że niemalże w każdym miejscu było pełno ludzi. Pewnie większości by to przeszkadzało, ale mi udowodniło, że jeszcze nie wszyscy są tak zabiegani i zajęci, że nie mogą znaleźć chwili, aby wziąć kulturalny wdech. Mimo późnej pory, rozpiętość wiekowa sięgała od tych na wózku, do tych na wózku. Miło było zobaczyć tyle osób zainteresowanych sztuką i historią, zamiast nieustannie słuchać gadania, że „w Rzeszowie nic się nie dzieje”.

Postaram się opisać kilkoma słowami każde odwiedzone przeze mnie miejsce. Starałam się również uchwycić na zdjęciu niektóre wystawy, lecz smartfonem i brakiem doświadczenia nie za dużo zdziałałam, zawsze jednak to coś. 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus