logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

6 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim minął pod hasłem Dnia Dziennikarza. To właśnie wtedy odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów „Młode Dziennikarstwo”. WSIiZ reprezentowały mgr Róża Klimczak oraz lic. Oksana Banias.

Wszystko rozpoczęło się debatą zatytułowaną „Dziennikarz – zawód czy powołanie?”, w której uczestniczyli wybitni i znani dziennikarze Podkarpacia. To m.in. Adam Gałczyński z Polskiego Radia Rzeszów (a także nauczyciel WSIiZ), Aleksandra Ciemierkiewicz z Radia Eska Rzeszów, Grzegorz Boratyn – TVP3 Rzeszów oraz inni.

Następnie to uczestnicy konferencji prezentowali swoje referaty. Byli to zarówno studenci z Polski, jak i z Ukrainy. Studentka WSIiZ Oksana Banias zaprezentowała wyniki badania, które zostało przeprowadzone na podstawie analizy ilościowej i jakościowej artykułów czasopisma Kurier Galicyjski. Z kolei mgr Róża Klimczak realizowała pracę pod tytułem „Cała prawda o Całej Prawdzie Antyradia - językowe wykładniki info-rozrywki”.

Po konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w kilku szkoleniach: warsztatach dziennikarskich „Sztuka obserwacji”, filmowo-fotograficznych „Relacje: człowiek – światło – architektura”, telewizyjnych „Rola dziennikarstwa internetowego w wyrównywaniu szans osób głuchych” oraz radiowych „Jak w minutę poinformować o końcu świata. Tworzenie i prezentowanie informacji radiowej”.

Konferencja została zorganizowana w ramach trwającego na Uniwersytecie Rzeszowskim od 4 do 10 kwietnia 2016 roku IX „Tygodnia polonistów”.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus