logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W 2001 roku rzeszowska grupa The Sabała Bacała zagrała swój pierwszy koncert w kultowym klubie Le Greco. 23 kwietnia 2016 roku w klubie Vinyl w Rzeszowie zespół będzie obchodzić 15-tą rocznicę tego wydarzenia, a do wspólnego świętowania zaprosił klasyków polskiego punka Bulbulators, Francuzów z Zero Talent i dębicki Ortodox.

the sabala bacala plakat

The Sabała Bacała ma na swoim koncie blisko 100 zagranych koncertów. Oprócz większych i mniejszych klubów można ich było zobaczyć na Cieszanów Rock Festiwal, AlterFest Pankowisko i wielu finałach WOŚP. Zespół dzielił scenę z takimi grupami jak: Dezerter, Apteka, Proletaryat, The Analogs, Kabanos, CF98, Cela Nr 3, Blade Loki, The Bill, Dick4Dick,The Dreadnoughts i wieloma innymi. Jak dotąd na swoim koncie oprócz kilku składanek ich dyskografia zamyka się na debiutanckiej płycie “W końcu!” z 2013 roku. Obecnie zespół nagrywa swój drugi album.

– Na koncert w Vinylu szykujemy przekrojowy materiał. Nie zabraknie numerów, które graliśmy na koncertach w 2001 roku, ale zagramy też coś z nadchodzącej płyty, która ukaże się w drugiej połowie tego roku. Będzie parę zaskoczeń – zapowiada Sylwester, wokalista i gitarzysta The Sabała Bacała.

Gościem specjalnym koncertu będą śląscy weterani spod znaku dwóch siódemek i melodyjnego punk rocka, czyli Bulbulators. Ostatni raz zespół grał w Rzeszowie w 2009 roku. W międzyczasie wydał dwie nowe płyty, w tym najnowszy „Inter punk”, który ukazał się pod koniec 2015 roku.

Kolejnym zespołem, który zagra na urodzinowej imprezie rzeszowskich punk-rockowców będzie Zéro Talent – ska-punkowa ekipa z Francji. The Sabała Bacała swój pierwszy koncert grała u boku ekip z Finlandii, więc i tym razem nie mogło zabraknąć literki "F" w składzie. Zéro Talent łączą energetyczny skate-punk z sekcją dętą, a na koncie mają przeszło 300 zagranych koncertów.

Koncert otworzy dębicka załoga Ortodox – jeden z filarów podkarpackiej sceny hc/punk. Rzeszowsko-dębicka przyjaźń obu zespołów trwa od 2004 roku, kiedy muzycy pierwszy raz mieli okazję wspólnie dzielić scenę, więc nie mogło ich zabraknąć na urodzinowym koncercie.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne w klubie w dniu koncertu.

Patronat nad koncertem objęli: Polskie Radio Rzeszów, Radioeter.fm, Fabryka Zespołów, Antyportal.

Więcej informacji na Facebooku oraz Stronie Zespołu.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus