Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

Magazyn
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ukrainer to projekt medialny promujący turystykę wewnętrzną na Ukrainie. Twórcy utrzymują, że ich przedsięwzięcie to nie tylko ciekawe miejsca, ale też ludzie.

Ukrainer zaczął działać latem 2016 roku. Zaplanowane są ekspedycje do 16 historycznych regionów Ukrainy. Do tej pory udało się obejrzeć ciekawe miejsca, ale też spotkać inspirujących ludzi na Zakarpaciu, Przyaozowii i Połtawszczyźnie, którzy z pasją zajmują się swoim dziełem.

- Pomysł na projekt pojawił się gdy zastanowiliśmy się nad tym, czy nie pokazać takiej prawdziwej Ukrainy, której nie ma w europejskich i ukraińskich mediach. Przez to, że na Ukrainie mamy kryzys ekonomiczny oraz wojnę, nie ma miejsca aby pisać o tym, a przecież dzieje się dużo dobrego w tym czasie – zapewnia Bohdan Logvynenko w rozmowie z Intro. – Właśnie dlatego powstał ten projekt. Chcemy jeździć do zwykłych ludzi na wieś, do małych miast i pokazywać jak oni mieszkają, czym się zajmują, jak tworzą swoje małe projekty. Naszym zdaniem od takich ludzi zaczyna się tak naprawdę każdy kraj.

Na początku Ukrainer nie miał wsparcia, dopiero po kilku wysłanych propozycjach do różnych firm pojawił się cień nadziei na pomoc. Pomysł zyskał wsparcie m.in. w postaci wyposażonego samochodu, możliwości odebrania obiadów w stołówkach, sfinansowania lotów czy pomocy przy realizacji strony internetowej. Projekt nie traci czasu i tworzy od razu kilka rodzajów materiałów. Prowadzony jest blog na YouTube, gdzie wrzucane są osobne opowieści różnych ciekawych ludzi. Publikowane są także reportaże na stronie internetowej ukrainer.net.

W poszukiwaniu ciekawych tematów pomagają im zwykli ludzie, którzy po prostu znają miejsca i kojarzą inspirujące osoby. – Mamy aplikację, w której można wyłapać ludzi chwilę przed tym, kiedy wyjeżdżamy do innego regionu. Tak właśnie szukamy kontaktów, które są dla nas bardzo ważne. Publikujemy przetłumaczone materiały na język polski, niemiecki i angielski. Ostatnio pojawiła się polskojęzyczna strona naszego projektu – opowiada Logvynenko.

Przeczytaj cały artykuł: Ukrainer: Projekt alternatywny o turystyce na Ukrainie

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus