Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

IntroPasje

Radio
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
W kolejnym odcinku naszego podcastu introPasje zapraszamy Was na niezapomnianą podróż, rozmawiając o pracy stewardessy. Opowiadać będzie Aleksandra, młoda stewardessa, która dzieli się swoimi doświadczeniami przemierzając niebo.

W podcaście poznacie, jak narodziła się u Aleksandry pasja do lotnictwa oraz jak wygląda typowy dzień w jej pracy. Nie zabraknie również opowieści o niezwykłych lotach, największych wyzwaniach związanych z byciem stewardessą oraz ciekawostek z różnych kultur świata, z którymi styka się w trakcie podróży.

Czy wiedzieliście, że steward nie może mieć widocznych tatuaży, a kolory szminki czy paznokci są ściśle wyznaczone? Praca w samolocie nie polega tylko na orzeszkach i kawie z herbatą, ale cała odpowiedzialność pierwszej pomocy i niezliczonych sytuacji losowych spoczywa na głowie konwojentów pokładu. Nie raz zapewne zastanawialiście się, dlaczego nie należy umieszczać toreb między nogami (gdzie mamy łatwiejszy dostęp do nich) lub trzymać ich na kolanach dla własnego komfortu. Jak się okazuje, to nie jest złośliwość pracowników, ale jasno określone procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku turbulencji lub ewakuacji z samolotu.

Jeśli interesuje Cię świat lotniczy i chcesz poznać kulisy życia w chmurach - ten odcinek idealnie wleci podczas podróży!           

   

POSŁUCHAJ🎧


Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus