Sidebar

-->

logo wsiiz main white

1 listopada - święto zmarłych. Dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Zapalamy znicze, które symbolizują pamięć o zmarłych, a według wiary chrześcijańskiej są też światłem, które prowadzi dusze. W tym dniu na grobach kładziemy piękne wieńce kwiatowe, całą rodziną pamiętamy o modlitwie za tych, którzy odeszli. Wracamy wspomnieniami do wspólnych chwil spędzonych z tymi, których już nie ma... W zadumie i ciszy odwiedzamy kolejne nagrobki.
Niestety, nie każdy grób jest rozświetlony światłem znicza tego dnia. Na cmentarzu łatwo znaleźć opuszczone, zniszczone, często pokryte mchem groby osób, których już nikt nie odwiedza.
Czy nie warto czasem przystanąć, rozejrzeć się, pomyśleć o tych zapomnianych? To mały gest, który znaczy wiele i z pewnością zaowocuje dobrem.

Pozostałe filmy

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu Loży Biznesu. Tym razem studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mieli okazję spotkania i wysłuchania o tajnikach branży gamingowej od polskiego producenta gier - People Can Fly. Zobaczcie kilka ujęć z wydarzenia kamerami koła naukowego Plan Ogólny. Nagrania: Adam Lęcznarowicz i Kacper Uchto Montaż: Kacper Wysopal i Dominik Barłóg

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - w tym dniu na całym świecie odbywają się akcje mające na celu promocję postaw proekologicznych. Z okazji tego dnia mamy dla Was fotokast, którego autorką jest Sylwia Socha

Międzynarodowi studenci WSIiZ z różnych zakątków Afryki zorganizowali imprezę plenerową - African Day. W trakcie wydarzenia opowiedzieli co nieco o swojej kulturze i tradycjach. Można było także spróbować tradycyjnych potraw i potańczyć w rytm Afrykańskiej muzyki. My skorzystaliśmy z tej okazji i zadaliśmy im kilka nurtujących nas pytań odnośnie ich krajów, jak i doświadczeń ze studiowania i życia w Polsce.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus