Sidebar

logo wsiiz right white

-->

logo wsiiz main white

1 listopada - święto zmarłych. Dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Zapalamy znicze, które symbolizują pamięć o zmarłych, a według wiary chrześcijańskiej są też światłem, które prowadzi dusze. W tym dniu na grobach kładziemy piękne wieńce kwiatowe, całą rodziną pamiętamy o modlitwie za tych, którzy odeszli. Wracamy wspomnieniami do wspólnych chwil spędzonych z tymi, których już nie ma... W zadumie i ciszy odwiedzamy kolejne nagrobki.
Niestety, nie każdy grób jest rozświetlony światłem znicza tego dnia. Na cmentarzu łatwo znaleźć opuszczone, zniszczone, często pokryte mchem groby osób, których już nikt nie odwiedza.
Czy nie warto czasem przystanąć, rozejrzeć się, pomyśleć o tych zapomnianych? To mały gest, który znaczy wiele i z pewnością zaowocuje dobrem.

Pozostałe filmy

Kwiaty, życzenia, toasty, koncert - w towarzystwie wymownej sztuki, połączone z chwilami refleksji - tak można podsumować świętowanie jubileuszu 20-lecia Teatru Przedmieście. Zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów.

Dlaczego warto chodzić do teatru? Jak się do tego przekonać? Opowiadają o tym Aneta Adamska-Szukała oraz Maciej Szukała z Teatru Przedmieście. W tym wideo przedstawiamy teatr od innej strony, tej mniej znanej. Może czas wybrać się na spektakl? Teatr Przedmieście zapewnia nie tylko mocne przeżycia, godziny refleksji, ale także kameralne spotkanie ze sztuką przy lampce wina.

Kino we współczesnym świecie jest czymś normalnym i oczywistym. 🎥 Zasiadamy w wygodnych salach kinowych, oglądamy wybrane przez siebie filmy, przegryzając popcorn. 🍿😋 Jeśli nie mamy ochoty na wyjście, rozsiadamy się wygodnie w fotelu i w domowym zakątku oglądamy ulubione seriale. Ale czy kiedyś zastanowiło Was jak to się dzieje, że jesteśmy w stanie zarejestrować ruch? Jak powstał film? Zapraszamy na „Historię filmu w pigułce”. 😊

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb