logo wsiiz main

POLECAMY

Wywiady
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Iluzjonista, który podjął pewne ryzyko związane z wielkim finałem, muzycy dla których każdy występ na scenie to spełnienie marzeń oraz tancerka, która swoją pasję chce przekazywać młodszym pokoleniom. Oto kolejni i zarazem ostatni finaliści WSIiZ Ma Talent! Z artystami rozmawiały: Aleksandra Derencz i Agata Adamczyk.

Casting WMT 121

Jaki jest Twój talent? 

Śpiewam i interesuje się muzyką ogólnie 

Jaka jest Twoja historia? Jak znalazłaś się na scenie?

W ogóle nie miałam zamiaru pójść na WSIiZ ma talent i nawet o tym nie myślałam. Pamiętam, jak rok temu siedziałam na widowni podczas finału. Jedna z finalistek śpiewała moją ulubioną piosenkę, a ja siedząc z tyłu zaczęłam śpiewać razem z nią. Ludzie którzy byli koło mnie powiedzieli, że mam ładny głos i zaznaczyli, że koniecznie muszę pójść na casting w przyszłym roku. Nie miałam pojęcia, kim są Ci ludzie, ale było to dla mnie bardzo motywujące. 

Skąd pomysł na występ?

Moi bliscy przez cały rok powtarzali mi, że muszę koniecznie wziąć udział. Jestem tu dzięki ich wsparciu, wiem, że wierzą we mnie i mnie wspierają - są moją największą motywacją jak i zarówno inspiracją. 

Czy wiążesz swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Ciężko mi tak naprawdę odpowiedzieć na to pytanie, jestem typem człowieka, który się interesuje różnymi dziedzinami i na razie mam tylko 17 lat. Jeszcze nie zdecydowałam, którą drogę w przyszłości wybiorę.


Casting WMT 13

Jaki jest Wasz talent?

Naszym talentem jest przekazywanie swoich uczuć przez muzykę – mamy nadzieję, że w nienajgorszy sposób.

Jaka jest Wasza historia? Jak znalazłaś się na scenie?

Wszystko zaczęło się 5 miesięcy temu. Siedziałem z Bogdanem (perkusistą) w kuchni i myśleliśmy o tym, że fajnie byłoby zacząć grać jako zespół. Mieliśmy problem - brak wokalisty. Napisaliśmy ogłoszenie, puściliśmy je wśród studentów WSIiZ i tak znaleźliśmy Żenię.

Kilka miesięcy graliśmy w bardzo małym pokoju naszego perkusisty i po pewnym czasie zdecydowaliśmy się pokazać nasze starania szerszej publiczności.

Czy wiążecie swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Oczywiście, że chcielibyśmy w przyszłości występować, ale już wykonując własne utwory ;)


Casting WMT 16

Jaki jest Wasz talent?

Na konkursie WSIZ ma Talent chcieliśmy zaprezentować utwory skomponowane przeze mnie (Piotr Majchrzak) i Karinę Bębenek. Moja działka to aranżacja instrumentalna, dobór brzmień, instrumentów i rytmu. Karina odpowiedzialna jest za teksty, ale również ma swój udział w tworzeniu naszego brzmienia. Do wykonywania utworów zebraliśmy zespół w którego skład wchodzą: Paulina Grubman na gitarze basowej/elektrycznej oraz Wojtek Szwed na perkusji. Wszyscy studiujemy ten sam kierunek - grafikę komputerową, a muzyka jest pasją każdego z nas.

Jaka jest wasza historia? Jak znaleźliście się na scenie?

Styl naszych utworów inspirowany jest wieloma gatunkami i artystami, myślę że zauważalne jest moje zamiłowanie do analogowych syntezatorów i takich zespołów jak Depeche Mode, Joy Division czy The Cure. Sposób komponowania utworów nieustannie rozwija się, wraz ze stosowanymi przeze mnie instrumentami. Niski budżet jest zarówno przeszkodą, ale ma też swoje pozytywne elementy, przede wszystkim w kwestii kompozycji - ograniczenia zmuszają nas do wykazania się kreatywnością.

Skąd pomysł na występ?

Osobiście z zespołami występuję od paru lat, występowałem też w kilku składach grających różne gatunki muzyczne, jednak zauważyłem, że spełniam się komponując utwory na własną rękę. Niemal każdy z moich dzieł ma swoje początki w improwizowanych sesjach. Do wykonania ich potrzebny był oczywiście pełen skład muzyków otwartych na innowacyjne brzmienie. Zdecydowaliśmy się na występ w konkursie, ponieważ chcemy zaprezentować utwory nad którymi pracujemy od jakiegoś czasu. 

Czy wiążecie swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Myślę, że każdy z nas wiąże swoją przyszłość z karierą muzyczną. Wszyscy uwielbiamy grać muzykę na żywo i współpracować z innymi ludźmi w tej właśnie dziedzinie.


Casting WMT 60

Jaki jest Twój talent?

Gram na gitarze i śpiewam.

Skąd pomysł na występ?

Pomysł na występ powstał nagle, po prostu chciałem spróbować swoich sił.

Czy wiążecie swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Co do przyszłości to jeszcze nie myślałem, ale najprawdopodobniej chciałbym występować na scenie.


Casting WMT 87

Jaki jest Twój talent?

Tańczę taniec towarzyski.

Dlaczego?

Jak wszystkie dzieci, nie wybierałam, czym się będę zajmować w dzieciństwie. Ten wybór został dokonany przez moich rodziców, kiedy miałam cztery lata. Najpierw to był taniec narodowy, a potem w wieku siedmiu lat, zaczęłam taniec towarzyski.

Dlaczego właśnie ten rodzaj tańca? 

Moja kuzynka tańczyła towarzyski i kiedyś miałam okazję obejrzeć konkurs, w którym brała udział. Kiedy weszłam do sali − wstrzymałam oddech. To była taka piękność... I ten niesamowity widok: dorosłe dziewczyny w pięknych sukienkach i faceci w smokingach. Potem powiedziałam rodzicom, że też tak chcę. Teraz zajmuję się różnymi rodzajami tańca.

Skąd się wziął pomysł na występ?

A dlaczego nie? Bardzo lubię scenę oraz taniec. W życiu dorosłym jest i tak mało radości, więc trzeba czerpać ją z takich konkursów. To jest mój ostatni rok na studiach, potem nie będę mogła brać udział w podobnych występach.

Czy wiążesz swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Raczej wiążę przyszłość z pracą z dziećmi, jako trener i juror na konkursach. Myślałam o stworzeniu profesjonalnego zespołu tutaj, ale na jakiś czas odłożyłam ten pomysł. Mam teraz dużo pracy zawodowej oraz studia.


Casting WMT 70

Jaki jest Twój talent?

Jestem iluzjonistą.

Twoja historia? Jak znalazłeś się na scenie?

Co do mojej przygody z iluzją, to początkowo hobbystycznie pokazywałem proste sztuczki rodzinie, a później przez długi czas znajomym. Dopiero, gdy nauczyłem się występować, a nie tylko pokazywać sztuczki, zacząłem robić to odpłatnie. Zaczynałem od występów na skromnych imprezach. Na nich zdobywałem doświadczenie, a zarobione pieniądze w całości przeznaczałem na dalszy rozwój. Dzięki temu obecnie występuję na imprezach dla osobistości ze świata biznesu czy polityki. 

Skąd się wziął pomysł na występ?

Zobaczyłem podobny efekt w wykonaniu jednego z najlepszych mentalistów na świecie i bardzo chciałem go powtórzyć. Po pewnym czasie pojawiło się pytanie, jak można spróbować to zrobić. Przez ostatni rok tę koncepcję ulepszałem, ale ostatecznie musiałem ją uprościć przez fakt, że będę miał tylko kilka minut.

21 listopada zostawiłem na scenie cztery przepowiednie w ponumerowanych kopertach, które zostały zabezpieczone większymi, podpisanymi kopertami. Nie będą otwierane przed wielkim finałem, więc nikt nie jest w stanie zmienić już umieszczonych w środku treści. 

Podjąłem duże wyzwanie, ale mam nadzieję, że umiejętnościami dorównam wyobrażeniom.

Czy wiążesz swoją przyszłość z występowaniem na scenie?

Dzieląc się tym, daję ludziom wyjątkowe przeżycia, za które potrafią być bardzo wdzięczni. To wspaniałe i uzależniające uczucie. Energia i emocje panujące na pokazach to coś, bez czego obecnie nie wyobrażam sobie życia.


Casting WMT 42

What is your talent?

My talent is singing. I’m trying to learn how to play different musical instruments by myself. It's very interesting for me.

What's your history - your path, how did you start performing? 

I grew up surrounded by music. It’s my hobby, my pleasure and my life. I participated in a lot of different talent competitions. I also had a contract with Astana Opera and Ballet - it was a very prestigious place for me.  When I’m singing a lot of people like it, so that’s nice when someone can enjoy your talent. 

When I heard about WSIiZ Ma Talent I obviously decided to participate in it. I want to test myself and I enjoy it.

Do you want to connect your talent with your future career? 

Of course, I want. Since my childhood, I have been dreaming about it. And now step by step I want my dream comes true.

 

Foto: Damian Arciszewski 

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb