logo wsiiz main

POLECAMY

Wywiady
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

20-letnia modelka z Rzeszowa wzięła udział w Finale Miss Earth 2018 w Teatrze Capitol w Warszawie. Znalazła się w gronie 7 najlepszych dziewczyn w całej Polsce. O sukcesie, o tym jak spełniać marzenia i wytrwale dążyć do wyznaczonych celów z modelką Malwiną Kurzawą rozmawiała Agata Koper.

Malwina, Finał Miss Earth 2018 już za Tobą. Pomimo tego, że korona nie trafiła do Ciebie jest czego pogratulować. Sam finał oraz świadomość bycia jedną z najlepszych w Polsce to zaszczyt i spory sukces, zwłaszcza, gdy konkursowi przyświecają szlachetne cele, a finalistki wyróżniają się nie tylko urodą, ale również pięknem wewnętrznym. Wróćmy zatem do 6 września i do ośmiu dni intensywnych przygotowań przed finałem. Jakie wspomnienia i emocje przywołują w Tobie te dni?

Znalezienie się wśród finałowej - najpiękniejszej czternastki dziewcząt z całej Polski było dla mnie niesamowitym wyróżnieniem. Na swoich mediach społecznościowych niejednokrotnie wspominałam, jak cennym przeżyciem był dla mnie czas zgrupowania oraz przyświecająca konkursowi idea ochrony środowiska. Organizatorzy dali mi szansę wykorzystania potencjału, którym nie jest tyko wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim dobro, które nosimy wewnątrz serca.

Co najbardziej utkwiło Ci w głowie w trakcie tych kilku wyjątkowych dni?

Najpiękniejszą wartością, którą wyniosłam z tych kilku intensywnych dni to utrzymujące się do tej pory przyjaźnie. Finalistki tegorocznej edycji konkursu mają niezwykle piękne osobowości (nic dziwnego, że właśnie one dotarły tak daleko - komisja otrzymała ponad 1000 zgłoszeń).

Konkurs piękności, któremu przyświecają cele, takie jak promowanie ochrony środowiska i ekologii to z pewnością wyjątkowe wydarzenia. Co dał Ci udział w konkursie i czego nowego mogłaś się nauczyć?

Każdy dzień zgrupowania był możliwością szerzenia wiedzy na temat sposobów ochrony środowiska, walki z niekorzystnymi przyzwyczajeniami i stereotypami. Finał Miss Earth Poland 2018 był dla mnie niezwykle emocjonującym wieczorem. Radość, stres oraz łzy. Gdy emocje opadły, uświadomiłam sobie, jak bardzo będę tęsknić za ciepłem, które otrzymałam od całej organizacji. Przyszedł czas, abym swoją wiedzą i motywacją zarażała innych. 

Zanim jednak dotarłaś na wieczorną Galę w Teatrze Capitol był za Tobą już pewien etap przygotowań i eliminacji. Skąd wziął się pomysł na udział w konkursie i jak zaczęła się cała przygoda z Miss Earth 2018?

Zawsze zastanawiałam się w jaki sposób mogłabym połączyć moje dwie największe pasje życiowe - świat mody oraz psychologię. I tak oto - pewnego dnia, zainspirowana propozycją "koleżanki z fachu" udałam się na casting. Dostałam swoje przysłowiowe pięć minut i wykorzystałam je najlepiej jak umiałam – udało się!

Za Tobą już długa droga wspinaczki w branży modelingowej. Niedawno zostałaś nową twarzą marki Vissavi. Łączyła Cię współpraca z warszawskimi projektantami oraz wieloma znanymi osobistościami, a także praca na eventach Galerii Rzeszów czy Asseco Resovii. Czy możesz opowiedzieć jak wygląda ścieżka, dzięki której znalazłaś się w miejscu, w którym jesteś teraz?

Karierę zapoczątkowała ciekawość świata mody oraz niesamowita motywacja, którą stale otrzymuję od mojej mamy. Na mojej drodze ku marzeniom spotykam niesamowitych ludzi. Pewnego razu przy okazji rozmowy na temat moich planów i marzeń usłyszałam niezwykle mądrą radę. Brzmiała ona tak: "Sekretem do sukcesu jest pokora". Myślę, że to właśnie dzięki niej zaszłam do miejsca, w którym właśnie się znajduję. Uważam, że pokora, pracowitość, nastawienie i jasność celów to tzw. klucze do sukcesu.

Dla Ciebie modeling to nie tylko praca, ale również pasja. Czy wobec tego łatwo realizować takiego rodzaju zainteresowania?

Termin "modelka" obejmuje bardzo szeroki aspekt znaczeniowy. Dla mnie przypisywanie sobie miana modelki to nie tylko profesja, ale przede wszystkim styl życia. Modelka pracuję na planie, ale też poza nim. Możliwość pracy w tym zawodzie to zasługa niesamowitej samodyscypliny każdej z nas. Musimy dbać o piękno zewnętrzne - nasza dieta oraz ćwiczenia, ale również o piękno wewnętrzne - rozwój mentalny i nasza postawa. Odwołując się do autorytetów branży mody, chciałabym podkreślić często przytaczane przez nich zdanie, głoszące, iż modelka/model muszą mieć osobowość.

Skąd czerpiesz taką niesamowitą energię?

Mój dobry znajomy ostatnio podkreślił cechę ludzi XXI wieku - wszyscy chcemy osiągnąć sukces. Myślę, że coś w tym jest. Osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. To piękne, że jest tylu młodych ludzi o wielkich marzeniach. Uwielbiam inspirować ludzi. To mnie napędza i satysfakcjonuję. Może to właśnie chęć bycia czyimś autorytetem przyczynia się do mojego entuzjazmu.

Jaką radę możesz dać osobom, które chcą podążać za marzeniami i poprzez realizację swoich celów osiągnąć sukces?

Każde nasze działanie jest podejmowane z jakiegoś powodu. Co za tym idzie słowo klucz to motywacja. Nasze marzenie musi być "karmione". Wizualizacje i afirmacje naszych celów to sprawdzony przepis na sukces. Ważny jest również plan. Cele osiągajmy za pomocą krótkotrwałych, etapowych planów. Przykładem są małe kolorowe karteczki, których osobiście mam bardzo dużo. Na nich każdego dnia zapisuję wyzwania, które muszę zrealizować danego terminu.

Ideą ostatniego konkursu była ekologia i ochrona środowiska. Jakie wartości chciałabyś Ty reprezentować swoją pracą i działalnością?

Wcześniej wspominałam już o chęci stanowienia przykładu dla moich obserwatorów. Myślę, że w moim przypadku, motywację stanowią inni ludzie. Często są nimi blogerzy. Jestem zafascynowana zasięgami, które oni osiągają. Ich praca nie polega tylko na np. prezentowaniu tego, co jest modne, czy tego, co można upiec. Oni angażują się w kampanie, eventy czy projekty. One zaś często niosą ze sobą pomoc innym, inspirację czy promocję ważnych tematów. Chciałabym dawać innym nadzieję, że ciężką pracą, pokorą i pozytywnym nastawieniem można bardzo dużo osiągnąć.

Trzymam za Ciebie gorąco kciuki. Ale co dalej? Możesz nam zdradzić najbliższe projekty i realizacje, które szykujesz?

Bardzo dziękuję! Nie wyobrażam sobie mojej przyszłości bez mody. Ciągle pojawiają się nowe pomysły, inspiracje, propozycje. Na pewno nie zamierzam leniuchować. To wbrew mojej naturze. Szykuję coś nowego, przede mną kolejne konkursy. Trzymajcie kciuki i obserwujcie moje media społecznościowe!

 

Grafika: Kamil Ząbczyk

 

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb