logo wsiiz main

POLECAMY

Wywiady
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak co roku w okresie świątecznym również i w tym ruszyła akcja Szlachetnej Paczki. Wolontariusze już od 17 listopada działają i zbierają datki lub produkty przydatne dla rodzin w potrzebie. Bez większego problemu każdy może znaleźć rodzinę którą chciałby wspomóc.Ty również możesz zostać Świętym Mikołajem! Wielki Finał już 9-10 grudnia.

Okres przedświąteczny i świąteczny to taki czas, w którym wszyscy wyraźniej czują ciepło rodzinne. Zapach pierniczków unoszący się na ulicach. W powietrzu wisi wyjątkowy klimat. Taki... inny, który można poczuć tylko o tej porze roku. Jedynym zmartwieniem zdaje się być wybór prezentów dla bliskich. Jednak są rodziny, które zastanawiają się czy w tym roku uda im się zakupić ciepłą kurtkę, czy buty, gdy ledwo wystarcza im na sam czynsz. Wtedy do akcji wkracza Szlachetna Paczka. Historie rodzin są różne, ale wiemy jedno – przeszli w życiu wystarczająco dużo, a my? My możemy im pomóc.

Zbliżają się mikołajki. Spadł już pierwszy śnieg. Czy to nie najlepszy czas na to by otworzyć swoje serce na tych, którzy są w potrzebie? Nie liczy się kwota, liczy się gest, chęci, zaangażowanie. Na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki bez problemu można zobaczyć bazę rodzin, które potrzebują pomocy. Dla Ciebie to zrezygnowanie z ulubionych czekoladek, a dla nich szansa na lepszy rok.

Już 9-10 grudnia odbędzie się wielki finał Szlachetnej Paczki. To wtedy wolontariusze dostarczają rodzinom paczki. To tak zwany „weekend cudów”. Myślę, że nie tylko paczki przynoszą ze sobą, ale przede wszystkim radość, miłość i wsparcie, a zapomniane przez świat rodziny odzyskują szansę na normalne życie.

 

Źródło ilustracji: unsplash.com

 

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb