logo wsiiz main

POLECAMY

Wywiady
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

30 września to święto obchodzone przez płeć męską, jest to odpowiednik Dnia Kobiet. Trzeba też zauważyć, że od niedawna Panowie obchodzą również Dzień Mężczyzn. Czym różnią się te dwa wydarzenia?

Drogie Panie pamiętajcie o tym, aby złożyć życzenia waszej sympatii, ponieważ to święto jest przez niektórych Panów długo wyczekiwane. Pamiętajcie jednak, że płeć przeciwna obchodzi swoje święto aż dwa razy w roku.

Dzień Chłopaka jest to święto obchodzone w wielu krajach, ale różniące się od siebie datą, w Polsce jest to 30 września. Do końca nie wiadomo, kiedy ono powstało, ale z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Prawdopodobnie jego początki sięgają VI w. n.e.

Natomiast Dzień Mężczyzn jest to święto obchodzone 10 marca, a jego data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Zarówno Dzień Chłopaka jak i Dzień Mężczyzn są do siebie bardzo podobno jednak różnią się datą, pochodzeniem oraz rokiem powstania.

Również nie bez znaczenia jest to, że 10 marca przypada tylko 2 dni po Dniu Kobiet. Dlatego też Panie mogą się odwdzięczyć swoim mężczyznom, którzy nie zapomnieli o ich święcie.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus