logo wsiiz main

Dawid Czyż

Licealiści, studenci oraz absolwenci WSIiZ’u odwiedzili targi informatyczne    (IT Career Day) w klubie IQ. Całe wydarzenie miało miejsce 19 stycznia, a udział wzięło jedenaście firm IT. Studenci mieli okazję posłuchać wykładów związanych z wykorzystywaniem AI w pracy, czy perspektyw młodych informatyków w branży IT.

 Głównym tematem wykładów oraz stoisk były perspektywy jakie czekają na świeżo upieczonych informatyków. W wydarzeniu wzięły udział m.in. firmy: Cisco, IT Spark, Sagitum, Mobitouch, Petrosoft, czy Info-Projekt IT. W klubie IQ przygotowały one stoiska dla studentów, gdzie mogli zapoznać się z ofertą i zadawać pytania. Większość z firm to lokalne spółki informatyczne z Rzeszowa. Od lat cieszą się zainteresowaniem absolwentów kierunków informatyki, grafiki komputerowej, czy projektowania gier.

Zobacz też: Nauka w grach wideo – coś więcej niż klikanie w klawiaturę?

2222222Fot. Dawid Czyż

Tematy wykładów

Seria prelekcji rozpoczęła się o godz.10:00. Pierwszy wykład pt. Introduction to Docker and its usage in Cisco został przygotowany przez międzynarodową firmę Cisco. Całą prelekcję przedstawiono w języku angielskim. Dotyczyła ona poprawnego wykorzystywania oprogramowania Docker oraz jego zastosowania w branży IT.

 Ponadto, mogliśmy uczestniczyć w wykładach mówiących o rozwoju sztucznej inteligencji. Na tym zagadnieniu skupiła się firma Mobitouch. W ramach wystąpienia  przedstawiła ona studentom informatyki szereg możliwości, jakie płyną z wykorzystania AI przy codziennej pracy. Sztuczna inteligencja występuje w każdym programie informatycznym. Przy czym umożliwia ona zwiększenie wydajności zespołów informatycznych podczas pisania kodów.

Jedną z ciekawszych prelekcji zaprezentowała firma Sagitum. Zachęcając również osoby, nie związane z informatyką, do aplikowania do ich firmy. Coraz więcej potrzeba osób o zdolnościach miękkich, które będą potrzebne przy rozmowach z klientami, czy przy rekrutowaniu przyszłych pracowników.

Zobacz także: https://www.intro.media/artykuly/plastik-w-nie-sluzbie-przyrodzie-i-zdrowiu

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus