logo wsiiz main

Jakub Głogowski

Wydarzenie odbyło się 07.06.2022 w kampusie w Kielnarowej. Z zaproszenia skorzystało wiele szkół, pojawiły się także osoby indywidualne. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach, dowiedzieć się jak funkcjonują Koła Naukowe i skorzystać ze strefy chill&grill. Dodatkowo chętni mieli okazję na zwiedzenie Uczelni od środka.

W ofercie warsztatowej znalazły się m.in. takie zajęcia jak Kosmetyczne DIY, Makijaż dzienny. Dla osób interesujących się handlem odbyły się zajęcia „Król negocjacji”. Uczniowie zafascynowani autoprezentacją mieli możliwość skorzystać z warsztatów „Wchodzisz rozwalasz, Masz 3 sekundy,  Fotomanipulacja”. Ponadto wśród zajęć znalazły się: „Jesteś tym co jesz”, „Joga twarzy” oraz „Spotkanie z Chinami”.

WSIiZ ma bogatą ofertę Kół Naukowych. Dni otwarte to doskonały moment, aby pokazać  ich aktywną działalność. Członkowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i zachęcali uczestników do korzystania z przygotowanych atrakcji, a tych nie brakowało. Jedną z nich była możliwość skorzystania z analizatora składu ciała. Urządzenie obsługiwały studentki należące do KN Dietetyki klinicznej. Dziewczyny zachęcały także do skosztowania białka o smaku ciasteczek, wyjaśniając przy tym, w jakich sytuacjach należy je spożywać.

Członkowie Kół związanych z logistyką, projektowaniem czy nowymi technologiami zapraszali uczestników do korzystania z gier, również tych z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości. Swoją wiedzą chętnie dzielili się członkowie Kół Naukowych: Pielęgniarstwa, RehSience i Cosmetics Plants. Była to doskonała możliwość zdobycia dodatkowych informacji dla osób zainteresowanych światem nauki i biologii. Nie zabrakło także zgrupowań zajmujących się grafiką – Koła Projektowania Plakatu i Koła Projektowania Graficznego Drugi Wymiar oraz tych związanych z finansami – KN Flow, Economic Research Club „Investorical”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa chill&grill. Chętni mogli na miejscu spróbować swoich sił na strzelnicy, zatańczyć salsę i macarenę. Dostępny był także poczęstunek oraz zjazd na tyrolce. Nie zabrakło atrakcji dla opiekunów. Dla nich dostępna była strefa relaksu i Spa.

Korzystając z okazji, zapytaliśmy uczniów, co sądzą na temat dni otwartych, oraz jakie są ich pierwsze wrażenia związane z pobytem na Uczelni WSIiZ. Przyszli maturzyści swoje pierwsze wrażenia oceniali jako pozytywne: „Super, jest dużo atrakcji, możemy poznać nowe kierunki i dowiedzieć się dużo o studiach”. Uczniowie zwracali uwagę na miłą atmosferę panującą na Uczelni: „Atmosfera jest ekstra, otrzymałem ofertę od Koła Naukowego i jest mi bardzo miło z tego powodu”, inne uczennice dodały: „Dowiedziałyśmy się dużo ciekawych rzeczy. Wszyscy są bardzo sympatyczni i bardzo chętnie opowiadają o swoich zajęciach i pokazują dużo interesujących rzeczy”.

Patrycja, która przyjechała ze szkoły w Przeworsku, stwierdziła: „Jesteśmy tutaj pierwszy raz, podoba mi się budynek i to, że wkoło jest tak spokojnie, atmosfera jest bardzo fajna, można się na pewno tutaj wyciszyć i skupić”. Uczeń Karol odpowiedział: „Najbardziej spodobał mi się wykład o negocjacjach, był interesujący i wnosił dużą  ilość wiedzy”.

Jak można zauważyć – uczniowie dobrze się bawili i miło spędzili czas w murach Uczelni. Mamy nadzieję, że wrócą w październiku, aby dalej rozwijać swoje zdolności. Zapraszamy i do zobaczenia.

 

A już teraz zobaczcie zdjęcia z tego dnia:

Fot. Jakub Głogowski

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus