logo wsiiz main

Gabriela Lonc

Chociaż początkowy upał i spora ulewa, nie napawały optymizmem, to nie powstrzymało to studentów przed licznym przybyciem na inaugurację wydarzenia, które miało miejsce na rzeszowskim rynku. W czwartek, to jest 9 czerwca 2022 roku, rozpoczęły się KultURalia, czyli jedno z ważniejszych wydarzeń w studenckim kalendarzu. To, co nas czekało – to koncerty, barwny korowód i moc atrakcji.

Uroczystość rozpoczął koncert Jacusia, który rozgrzał publikę, przygotowując ją do dalszej zabawy. W międzyczasie studenci w przebraniach moli zgłosić się do konkursu na najlepszy kostium. Do wygrania były atrakcyjne nagrody między innymi wejściówki do escape room’u.

Sędziowie brali pod uwagę nie tylko kreatywność i prezentacje uczestników, ale także staranność wykonania, prace włożoną w przygotowanie oraz pomysłowość. Do konkursu zgłosili się między innymi: para jaskiniowców, jednorożce prosto z magicznej krainy, a także sami Asterix, Obelix, Panoramix oraz Juliusz Cezar, którzy częstowali innych „magicznym napojem”. Można było także spotkać Kim Kolwiek, wróżków chrzestnych, chirliderke oraz żołnierza. Spośród wielu kolorowych uczestników konkursu, na podium stanęli – Interaktywny Malarz z wyróżnieniem, Elfo-wróżki z trzecim miejscem, Goro Majima z drugim oraz Krwawa Merry z główną nagrodą.

Po ogłoszeniu wyników, władze miasta Rzeszów uroczyście przekazały klucze, a wraz z nimi władzę na trzy dni w ręce studentów. W ich imieniu wystąpiła główna koordynatorka KultURaliów. Następnie odbył się przemarsz korowodem przez ulice runku do miasteczka studenckiego przy ulicy cichej, na którego terenie toczyła się dalsza część zabawy. 

 DZIEŃ DRUGI DZIEŃ TRZECI

Zobaczcie to na własne oczy:

Fot. Paweł Januszkiewicz, Gabriela Bąk, Gabriela Lonc

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus