logo wsiiz main

Paweł Januszkiewicz

Świetna zabawa, pyszne przekąski i mnóstwo atrakcji – właśnie tak można podsumować Freshman Shower. Jest to wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Studencki WSIiZ, które odbyło się 01.10.2022 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Frekwencja dopisała, ponieważ zapisało się na nie prawie 350 osób. Wszyscy mieli jeden wspólny cel – była nim integracja.

Początek roku akademickiego dla wielu nowych studentów może wydawać się stresujący. W końcu wkraczają oni w zupełnie nieznane środowisko. Aby ułatwić im zintegrowanie się z ludźmi ze swojego kierunku, Samorząd Studencki WSIiZ zorganizował Freshman Shower. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z ciekawych atrakcji. W Klubie Akademickim „IQ” czekały na nich pyszne przekąski i napoje, zabawy taneczne oraz quiz z wiedzy ogólnej. Znalazło się tam również stoisko samorządu, gdzie nowi studenci mogli poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania na temat uczelni. Oprócz tego kilka sal zamieniono w specjalne strefy.

W Strefie Rozrywki uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tańcu – czekał tam na nich turniej w „Just Dance”. Chętni mogli się również przenieść do wirtualnej rzeczywistości przy pomocy technologii VR. W Strefie Planszówek nowi studenci mieli do dyspozycji wiele ciekawych gier planszowych – a to jeszcze nie wszystko! Czekał na nich doświadczony game master, który dokładnie wytłumaczył im zasady, których powinni przestrzegać w swoich rozgrywkach. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze mogli liczyć na jego pomoc. Powstała również Strefa Kreatywna. To właśnie tam można było sprawdzić się w rysowaniu i ulepić coś z gliny zastygającej. Odbył się również konkurs – uczestnicy mieli za zadanie ulepienie dowolnego zwierzęcia. Poziom był naprawdę wysoki, a to świadczy o tym, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w swoich progach powitała prawdziwe artystyczne dusze.

Poprosiliśmy również kilku uczestników, aby podzielili się swoimi odczuciami na temat sobotniego wydarzenia.

Rostyslav, student grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej:

Informację o tym wydarzeniu znalazłem na Facebooku na stronie uczelni – bardzo spodobała mi się ta inicjatywa, ponieważ lubię poznawać nowych ludzi. Udało mi się już porozmawiać z kilkoma studentami z innych państw. Cieszę się, że miałem taką możliwość. Rozmawiałem również ze studentem, który tak jak ja studiuję grafikę komputerową, ale na 3. roku. Czuję się zapewniony, że nauczanie tutaj będzie super!

Lilia, studentka filologii angielskiej:

Myślę, że to wydarzenie jest doskonałą okazją, aby poznać nowe osoby. Wzięłam udział w quizie z wiedzy ogólnej – myślę, że dobrze mi poszło. Udało mi się też trochę potańczyć. Cieszę się, bo poznałam kilku studentów z mojego kierunku, z którymi już niedługo spotkam się na zajęciach. Pochodzą oni z różnych krajów, np. z Białorusi czy Kazachstanu.

Wiktor, student finansów i rachunkowości w zarządzaniu:

O wydarzeniu dowiedziałem się na Facebooku. Jeśli chodzi o atrakcje, z których skorzystałem – przed chwilą brałem udział w quizie z wiedzy ogólnej. Pytania były dość trudne, myślałem, że pójdzie mi trochę lepiej. Ale za to spróbowałem pysznego jedzenia. Poznałem też tutaj wiele nowych osób!

Oskar, student Aviation Management:

Nie skorzystałem dzisiaj ze zbyt wielu atrakcji, ponieważ skupiłem się na szukaniu osób z mojego kierunku. Nie było to łatwe, bo przyszło bardzo dużo ludzi. Ale poznałem już 3 osoby, z którymi będę studiować. Oprócz tego zjadłem pyszne ciastko i wypiłem Tymbarka.

Wydarzenie bez wątpienia można uznać za udane. Był to dobry start dla nowych studentów. Wszyscy bawili się naprawdę świetnie, a co najważniejsze, mogli się poznać i zintegrować przed pierwszymi wspólnymi zajęciami.

Zobaczcie pamiątkowe zdjęcia z tego wydarzenia:

fot. Paweł Januszkiewicz

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus