logo wsiiz main

Konrad Kmiecik

Dwudniowa impreza dobiegła końca! Rzeszowskie Juwenalia 2023 przeszły do historii i to z niemałym przytupem. Organizowane co roku od 28 lat przez Politechnikę Rzeszowską, wydarzenie jak zawsze zgromadziło tłumy. 12 i 13 maja studenci (i nie tylko!) mieli okazję oglądać na żywo takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Malik Montana czy Kult.

 Drugi dzień koncertów przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Podczas imprezy koncerty odbywały się na trzech różnych scenach. Artyści ze sceny głównej przyciągali ogromne tłumy. Studenci niezwykle ciepło wspominają Marylę Rodowicz, która, ich zdaniem, górowała nad resztą wykonawców. Niepowtarzalna i dobrze znana wszystkim muzyka zjednoczyła całą publiczność. Nie zabrakło również niespodzianek – podczas koncertu Kultu studenci mieli okazję śpiewać głośniej od Kazika, gdyż w pewnym momencie zabrakło prądu i scena ucichła. Na szczęście organizatorzy szybko uporali się z powstałym problemem i wszyscy cieszyli się niezapomnianym występem.

Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów nawiązali współpracę z Undercover festival, dzięki czemu na studenckiej imprezie występowały jedne z największych tribute bandów. Fani takich zespołów, jak U2, Maroon5 czy Queen trafili na niezłą gratkę. Wykonawcy śpiewali ich piosenki najlepiej, jak potrafili, a ku uciesze przybyłych również wyglądali jak ich ulubieni artyści. Jeden z członków zespołu Pearl Scam przyznaje, iż na ich drugim koncercie w Polsce nie wiedzieli czego się spodziewać. Niezwykle zaangażowana widownia szczerze ich ucieszyła, a sam koncert opisują w sposób bardzo pozytywny: „Absolutely love it!”

Jeśli repertuar dwóch pozostałych scen nie przypadł do gustu, to zawsze była też trzecia – The grand one stage przyciągała słuchaczy muzyką klubową. Zgromadzeni mieli okazję posłuchać na żywo muzyki tworzonej przez m.in. Sandpokers, EMDI czy Gromee. Nawet po zakończeniu koncertów na innych scenach, The grand one stage dalej grała, zapewniając rozrywkę pełnym siły imprezowiczom.

Studenci wspominają wydarzenie z niemałym uśmiechem na ustach. Wiele z nich już planuje przyjazd na następną edycję Rzeszowskich Juwenaliów. Więcej treści z tego wydarzenia znaleźć możecie w pozostałych artykułach. Do zobaczenia za rok!

fot. Konrad Kmiecik

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus