logo wsiiz main

Gabriela Lonc

Ten wieczór był pełen emocji i wrażeń. Taki właśnie był pokaz improwizowany poświęcony życiu Ignacego Łukasiewicza. Prowadzący Przemysław "Buks" Buksiński wraz z aktorami Teatru Maska zaprezentowali życie tego wybitnego polskiego filantropa. Premiera pokazu miała miejsce 28 października 2022 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Pokaz poprzedziło wprowadzenie, w którym pokrótce została przedstawiona sylwetka bohatera wieczoru. Gdy widownia zapoznała się z historią Łukasiewicza to rozpoczęła się improwizacja. Aktorzy ukazali najważniejsze aspekty życia Ignacego, czyli jego pracę jako farmaceutę, działalność demokratyczno-niepodległościową oraz oczywiście - moment wynalezienia lampy naftowej. Ponadto pokazano, jak został zaprzysiężony jako agent Centralizacji Towarzystwa Demokratycznego Polskiego. Zaprezentowano również spotkanie z Rockefellerem które odbył w sprawach biznesowych.

W tym momencie pokaz miał się zakończyć, ale niedosyt widowni sprawił, że prowadzący zgodził się na kontynuację, tym razem jednoosobową. Buks opowiadał o przygotowaniach do tej improwizacji. Każda z osób z widowni mogła w tym momencie powiedzieć "stop" i zmienić bieg wydarzeń i historię. Całość zwieńczyły gorące wiwaty i oklaski.

Na pamiątkę tego wydarzenia przygotowaliśmy specjalną fotorelacje:

fot. Gabriela Lonc

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus