logo wsiiz main

Magdalena Bukała, fot. Konrad Kmiecik

Międzynarodowy studencki konkurs już za nami. Finaliści podczas występów dali z siebie wszystko, przez co mogliśmy podziwiać ich wyjątkowe umiejętności. Nie zabrakło tych tanecznych, wokalnych czy instrumentalnych talentów. Publiczność mocno wspierała występujących i nie szczędziła braw. Jury przyznało nie tylko miejsca na podium, ale także wyróżnienia.

Po eliminacjach, przyszedł czas na wielki finał IX edycji konkursu, do którego zakwalifikowało się 15 uczestników. Jury w składzie: Michał Samborski, Dominika Kindrat, Monika Szela; miało trudne zadanie, by pośród finalistów wybrać tych, którzy zaprezentowali się najlepiej. Pierwsze miejsce przyznano studentce informatyki Oluwanifemi Okugbe z Nigerii. Laureatka wykonała autorski utwór „I want it”. Swoim głosem oczarowała nie tylko jurorów, ale także publiczność, która nagrodziła jej występ ogromnymi brawami.

Druga nagroda trafiła w ręce Karoliny Paczosy i Jakuba Cygana. Uczestnicy w finale zaprezentowali ogniste tango do utworu „Roxanne”. Trzecie miejsce jury postanowiło przyznać duetowi tanecznemu z Kazachstanu: „Britney Jackson” – Ramazan Amangeldiyev i Olessya Nazarenko.

To nie koniec nagród. Oprócz miejsc na podium w ręce uczestników trafiły także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Islam Sakenuly, Baubek Tazhibay, czyli duet o nazwie “Prawo i Sprawiedliwość” z Kazachstanu za grę na dombrze, oraz wokalistki Patrycja Nawojska i Yaryna Kysil.

Tego wieczoru nie tylko jury miało możliwość nagrodzenia uczestników konkursu. Finalistom została przyznana także nagroda dziennikarzy, ta trafiła do wokalistki Patrycji Nawojskiej, nagrodę publiczności otrzymała Mariany Hnatiuk – bandurzystka. Wśród nagrodzonych znalazły się także: Wafaa El Boursoumi (Maroko) i tegoroczna laureatka głównej nagrody Oluwanifemi Okugbe. Uczestniczki otrzymały nagrodę od zwycięzców VI edycji WSIiZ Ma Talent – zespołu OHIO.

Podczas konkursu zostały przyznane także nagrody oraz wyróżnienia w WSIiZ Art Talent. Pierwsze miejsce (Super Art Talent WSIiZ) otrzymała Patrycja Głodek. Druga nagroda powędrowała do Agaty Róg, natomiast trzecie miejsce otrzymała – Anhelina Tsokalo. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Panashe Brenda Kariri, Marcelina Sobiczewska oraz Daria Pasicznik. Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.wsiz.edu.pl

Swoimi refleksjami dotyczącymi konkursu WSIiZ Ma Talent podzieliła się członkini jury, Dominika Kindrat. Zapytana o ocenę prezentacji uczestników, odpowiedziała, że zarówno jej zdaniem, jak i pozostałych jurorów, poziom był bardzo wysoki.

Cieszy mnie fakt, że uczestnicy bardzo przykładają się do prezentacji i szukają oryginalnych sposobów, by zaskoczyć publiczność. Niektórzy chcą rozśmieszyć, inni zadziwić. Ten konkurs z całą pewnością nie należy do nudnych

– tak mówi Dominika Kindrat.

O wrażenia zapytaliśmy także jedną z uczestniczek Aleksandrę Kostek. Wokalistka zdecydowała się na udział w konkursie ponieważ, jak sama twierdzi:

Chciałam spróbować swoich sił na nowej uczelni, wiem że ma bardzo dużo obcokrajowców, więc chciałam poznać ich możliwości i się z nimi zmierzyć

Zapytana o to, czy warto organizować konkursy dla studentów, odpowiedziała:

Tak, bo jak jesteśmy już na studiach, to bardzo ważne jest, aby nadal pielęgnować swoje pasje

– tak twierdzi wokalistka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej artystycznej i naukowej drodze. A pozostałych zachęcamy do śledzenia Facebooka IQ Klubu i oczekiwaniu na kolejne konkursu i integracje dla studentów.

Na pamiątkę tego wydarzenia została przygotowana specjalna fotorelacja:

fot. Konrad Kmiecik

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus