logo wsiiz main

Klub IQ

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbył się festiwal studencki Melting Pot. Podczas wydarzenia dostępnych było wiele atrakcji dla zarówno polskich, jak i zagranicznych studentów. W ciągu czterech dni eventu, organizowanego przez Klub IQ w dniach 27-30 marca, uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w międzynarodowym turnieju zagadek, dwóch koncertach oraz talk show.

 

Nazwa festiwalu nawiązuje do żaroodpornego naczynia, w którym miesza się różne substancje - metaforycznie oznacza to tygiel kultur. Inspiracją do niej było porównanie międzynarodowego środowiska społecznego Nowego Jorku i rzeszowskiej uczelni, które zostało stworzone przez Mitcha Monetę – Polaka wychowanego w Stanach Zjednoczonych: Przyleciałem na studia do Rzeszowa i okazało się, że to w Ameryce mam więcej kolegów Polaków niż tutaj.

WSIiZ gromadzi studentów z ponad 50 krajów świata, co tworzy fantastyczną mieszankę różnych światopoglądów, religii, źródeł artystycznych i spojrzeń na świat oraz na ludzi. Dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu IQ, ambitnie planuje, aby festiwal rozrósł się i był ponownie organizowany w kolejnych latach.

Program festiwalu składał się z turnieju wiedzy What? Where? When? z pytaniami i łamigłówkami, talk show prowadzonego przez Patriot Shyakę Lumumbę z Rwandy oraz dwóch koncertów – „Around the World", na którym studenci z różnych części świata prezentowali swoje kultury, oraz „Sounds of Ukraine", podczas którego wybrzmiały melodie zza wschodniej granicy. Wszystkie wydarzenia odbywały się w języku angielskim w Klubie IQ.

fot. Klub IQ

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus