logo wsiiz main

Paweł Januszkiewicz

Tysiące uczniów szkół średnich z Rzeszowa i okolic wzięło udział w największych targach edukacyjnych na podkarpaciu. Zapoznali się oni z ofertami przygotowanymi przez studentów i dział marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kandydaci skorzystali z różnych atrakcji prezentujących możliwości kierunków kształcenia. Wysłuchali również opowieści i relacji ze studenckiego życia. Była to już XVI edycja Podkarpackich Targów Edukacyjnych. Wydarzenie zorganizowano w dniach 29-30 marca na Hali Podpromie w Rzeszowie.

Uczniowie na stanowisku WSIiZ mogli zapoznać się z potencjalnymi kierunkami kształcenia. Zainteresowani pielęgniarstwem mogli sprawdzić się w pobieraniu krwi i kaniulacji żył obwodowych. Studentki kosmetologii przygotowały pokazy nakładania makijażu i parafinowania dłoni, a dla osób zastanawiających się nad fizjoterapią zorganizowano quizy z nagrodami. Z kolei studentki dietetyki przeprowadziły analizy składu ciała z pomocą profesjonalnych urządzeń. Dla pasjonatów grafiki komputerowej zaprezentowano pokazy na żywo z tworzenia rysunków i plakatów. Miłośnicy psychologii i zarządzania mogli sprawdzić się w ankietach, a informatycy zapoznali się z programami stworzonymi przez studentów informatyki. Nie zabrakło również symulatora prowadzenia pojazdu ciężarowego dla chętnych zainteresowanych logistyką. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się ze ofertami z kierunków filologia angielska i komunikacja cyfrowa. Dodatkowo maturzyści mogli porozmawiać ze studentami o możliwościach i korzyściach płynących z dalszego kształcenia.

W tym roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ma w ofercie studia I i II stopnia z 13 kierunków w języku polskim oraz z 9 kierunków na ścieżkach anglojęzycznych. Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 rozpocznie się 20 kwietnia, a kandydaci będą mogli składać swoje wnioski do 30 lipca.

 

Fot. Paweł Januszkiewicz

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus