logo wsiiz main

Studenci i uczniowie, ale również wszyscy, którzy choć na chwilę chcieli poczuć studenckie świętowanie, zgromadzili się licznie w piątek, 6 maja o godzinie 16:00 na rzeszowskim Rynku. Tam odebrano od władz klucze do miasta, a następnie –  w radosnym korowodzie, udano się w kierunku miasteczka Politechniki Rzeszowskiej. Na miejscu, przez kolejne dwa wieczory, świętowano przejęcie władzy nad miastem!

Juwenalia rozpoczęły się od spotkania na rzeszowskim rynku. Studenci spacerowali w najbardziej oryginalnych i zadziwiających strojach, zachowując tym samym piękną tradycję. O godzinie 16:30 marsz ruszył ulicami Rzeszowa. Korowód połączył się z resztą uczestników w miasteczku Politechniki Rzeszowskiej. To właśnie tam, uczestnicy posiadający bilet mogli doposażyć się w opaskę, która uprawniała do dalszej zabawy. Juwenalia trwały dwa dni – istniała więc opcja zakupu karnetu dwudniowego, który dawał możliwość opuszczenia i ponownego wejścia na teren imprezy.

Pierwszego dnia Juwenaliów na scenie głównej pojawili się Kacperczyk, Enej, ReTo, Dżem i Happysad. W sobotę zaś była możliwość obejrzenia występów takich wykonawców jak Białas, Hunter, Lady Pank, Golec uOrkiestra i KęKę. Niezależnie od gustów muzycznych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po trzech latach przerwy, rzeszowscy studenci ponownie mieli możliwość wspólnej zabawy na największej na Podkarpaciu imprezie juwenaliowej!

 

Fot. Gabriela Lonc, Anastasiia Buha, Konrad Kmiecik, Jakub Głogowski

 

 

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus