logo wsiiz main

Fot. Ada Woźniacka

“Czym jest sztuka?... Prawdą i iluzją. Ekspresją i medytacją. Udręką i ekstazą”. 25 kwietnia w Rzeszowskim Domu Sztuki została oficjalnie otwarta wystawa prac Sylwestra Stabryły “Cichość serca”.

Spotkanie kilkoma słowami otworzył Adam Rajzer, właściciel Rzeszowskiego Domu Sztuki. 2024 rok jest szczególnym rokiem dla miasta Rzeszowa, ponieważ świętujemy 670 rocznicę lokacji miasta Rzeszowa. Z tej okazji Fundacja Promocji Sztuki Rzeszowski Dom Sztuki przedstawia cykl sześciu wystaw stworzonych przez zaproszonych artystów. Wystawa Sylwestra Stabryły "Cichość serca" jest trzecią z tego cyklu i trwa do 16 maja.

Twórczość artysty charakteryzują symboliczne wizje, treści pełne alegorii oraz niecodzienna forma i estetyka. Przy czym specjalizuje się w malarstwie, grafice i rysunku, prezentując swoje prace na licznych wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Sylwester Stabryła był finalistą prestiżowego 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień oraz laureatem Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego. Zdobył także m.in. Grand Prix "Genius Saeculi" w hołdzie Magdalenie Abakanowicz czy też główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Materia Medicinalis, Materia Artificialis". 

Przeczytaj także: Wernisaż wystawy prac Leszka Kuchniaka „Drogi mniej znane”

Zapraszamy do zapoznania się katalogiem z wystawy zawierającym prace twórcy:

//link do pliku//

Fot. Ada Woźniacka

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus