logo wsiiz main

Paweł Januszkiewicz

Fani łamigłówek, zagadek logicznych czy szarad mogli sprawdzić swoje siły i zmierzyć się ze sobą podczas kolejnej edycji turnieju „Intellectual Tournament “What? Where? When?”. Konkurs odbył się 9 listopada 2022 r. w IQ Klubie znajdującym się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie przy ulicy Sucharskiego.

Turniej prowadzony był w języku angielskim, a w zmaganiach udział wzięło aż 29 trzyosobowych drużyn. Mogły być one jednonarodowościowe, jednak za skład międzynarodowy można było zdobyć dodatkowe punkty. Rozgrywka była podzielona na 3 etapy. Każdy z nich obejmował 8 otwartych pytań, a uczestnicy mieli zaledwie 60 sekund na udzielenie odpowiedzi i zapisanie jej na kartkach, które później oddawali jury. Za każdą poprawną odpowiedź można było otrzymać dwa punkty. Uczestnicy z najmniejszą ilością punktów odpadali po zakończeniu każdego z etapów.

Dla zwycięzców były przewidziane nagrody o łącznej wartości 3500 zł. Pierwsze miejsce otrzymało tablety, drugie – słuchawki bezprzewodowe, a trzecie – mi bandy. Dodatkowo dwie drużyny wybrane z pośród tych, które odpadły po pierwszym i drugim etapie zmagań otrzymały wino i gadżety z logo „Zielonego WSIiZ”.

Szanse były wyrównane, a pytania często dość podchwytliwe, jednak uczestnicy wykazali się wiedzą i kreatywnością. Tematyka obejmowała zagadnienia z fizyki, matematyki, dziedzin sportowych, literatury oraz przyrody – czyli szeroko pojmowaną wiedzę ogólną. Wśród zagadek pojawiły się takie jak np. „Co łączy ACDC i Elona Muska?” albo „Co ma głowę i ogon, ale nie ma tułowia?”.

Dla upamiętnienia tego turnieju mamy przygotowaną dla was fotorelację:

fot. Paweł Januszkiewicz

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus