logo wsiiz main

Konrad Kmiecik

W ostatni dzień lutego finaliści "WSIiZ ma Talent" spotkali się razem w IQ Klubie, aby zaśpiewać i zatańczyć na cześć miłości. Miłość - to najbardziej tajemnicze, a zarazem najbardziej pożądane uczucie jest najpopularniejszym motywem piosenek.

Dobrany repertuar stworzył naprawdę świetny klimat, a zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem występów. Można było usłyszeć zarówno piosenki radosne jak i te smutne, w języku polskim, angielskim i ukraińskim. To właśnie w języku ukraińskim zaśpiewała jedna z uczestniczek dedykując piosenkę osobom z Ukrainy walczącym w wojnie. Koncert odbył się w ramach obchodzonych w lutym Walentynek, a pary zakochanych mogły wziąć udział w konkursie na najdłuższy pocałunek. Konkurs wygrała para, która wytrzymała ponad 3 minuty.

Podczas trwania koncertu studentka kierunku „Game design” - Kuralay posługująca się pseudonimem artystycznym Lafa namalowała obraz o tematyce miłosnej, o którym mówi:

„Miłość jest potężną i złożoną emocją, która może przynieść zarówno radość jak i ból. W mojej pracy chciałam pokazać, że miłość to nie tylko uczucie, ale wybór by poświęcić się drugiej osobie i nadać jej priorytet. Do namalowania tego obrazu zainspirowała mnie powieść „Jane Eyre”. Chciałam ukazać głównych bohaterów tej powieści.” Artystka zaprezentowała swój obraz na zakończenie koncertu, a publiczność nie mogła wyjść z zachwytu jak w tak krótkim czasie można namalować tak piękny obraz.

Na zakończenie artyści zaśpiewali wspólnie piosenkę w formie karaoke, dzięki czemu wszyscy chętni z publiczności mogli zaśpiewać razem z nimi.

Fot. Konrad Kmiecik

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus