logo wsiiz main

Magdalena Kosidło

Było muzycznie i kolorowo. Taki był właśnie projekt muzyczno-wizualny inspirowany tomikiem bajek Janiny Porazińskiej. Widzowie mogli przenieść się w świat staropolskiego folkloru i opowieści o życiu na wsi. Spektakl „W Wojtusiowej Izbie” odbył się 3 lutego 2023 r. w Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie.

Widowisko składało się z prezentacji muzyczno-dźwiękowej, którą oparto na tekstach Janiny Porazińskiej. Czteroosobowy zespół wykonał jeden ciągły spektakl, w którym wystąpiły ciekawe intonacje muzyczne np. naśladujące lot muchy. Elementy takie jak wystrój, zapalone świece oraz dym, który momentami niczym mgła przysłaniał aktorów, sprawiały, że widz mógł poczuć się jak na granicy między światem ludzkim, a zupełnie nieznaną przestrzenią rodem z „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Za wydarzenie odpowiada grupa, w której uczestnicy śpiewali i/lub grali na instrumentach, tak by wprawić widzów w klimat całego wydarzenia. Zespół wystąpił w składzie: Natalia Zduń – śpiew i dzwonki, Amata Smaga – misy dźwiękowe, Bartek Smaga – perkusja i gitara, Wojciech Król – śpiew i instrumenty klawiszowe oraz Ela Kyc odpowiedzialna za dekoracje.

Zobaczcie na własne oczy ten niezwykły klimat:

fot. Magdalena Kosidło

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus