logo wsiiz main

Anastasiia Buha

Już od 6 miesięcy funkcjonuje obiekt w sam raz dla miłośników sportu – sala InFlow w Rzeszowie. W krótkim czasie wyszkolono wielu adeptów, którzy opanowali liczne techniki wykorzystywane w trakcie zajęć. Zorganizowano również pierwsze zawody, które odbyły się 22 maja o godzinie 12:00 w ramach pierwszej ogólnopolskiej ligi parkour, której organizatorem jest Polska Federacja Parkour i Freerun.

Zawodnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe:

– do 9 lat

– do 12 lat

– 16+ 

Na start odbyła się konkurencja główna, czyli SPEED. Tor przeszkód na czas, który był punktowany podwójnie. Trasa została tak stworzona, aby była długa, ale jednocześnie też posiadała zmienne wysokości. To była jedyna rywalizacja, gdzie wszyscy mieli tę samą drogę do pokonania, jednak nadal obowiązywał podział na grupy wiekowe. Każdy posiadał 2 próby biegu, a do punktacji liczył się lepszy czas.

Następną konkurencją był Tic Tac do preca, czyli skok od ściany w dal do precyzyjnego wylądowania. Dwie pierwsze grupy miały te same zasady, czyli skok w dal od ściany, ale miejscem lądowania był materac. W grupie 16+ ustawiono niską przeszkodę, którą odsuwano coraz dalej, a zawodnik miał za zadanie wylądować i zatrzymać się w miejscu.

Kong do preca był kolejną konkurencją w trakcie tych zawodów. Polegał na wykonaniu skoku kucznego przez skrzynię, tak aby nogi znajdowały się pod ciałem. W kategorii do 9 lat i do 12 lat wyznaczono takie same wytyczne, jednak w grupie 16+ ustawiono niską przeszkodę, na którą uczestnik musiał wylądować precyzyjnie. Zawodnik musiał zaliczyć zadanie w 3 próbach. Po udanym skoku odsuwano przeszkodę w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Kolejną konkurencją była wbitka, czyli technika climb up, która polegała na wspięciu się na wysoką przeszkodę. Każdy z uczestników miał 60 sekund na pokonanie ściany jak największą ilość razy. Po przeskoczeniu należało wrócić do punktu startowego i znowu przeskoczyć ściankę. W kategoriach zmieniała się jedynie wysokość do pokonania.

Zawody InFlow w Rzeszowie to jedne z ośmiu eliminacji lokalnych w całej Polsce. Finał ligi parkour odbędzie się 18 czerwca w Suwałkach, gdzie wszyscy najlepsi zawodnicy z lokalnych zawodów będą rywalizowali ze sobą podczas finału.

InFlow Rzeszów Akademia Sportu jest pierwszym miejscem na całym Podkarpaciu oferującym zajęcia z parkouru. Ćwiczenia są prowadzone zarówno dla dzieci (od 8. roku życia), jak i dla dorosłych. W swojej ofercie akademia posiada również zawody dedykowane specjalnie dla kobiet.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Fot. Anastasiia Buha

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus