Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Akademickie Liceum Ogólnokształcące otrzymało Srebrną Odznakę Jakości w rankingu Perspektywy 2019. W klasyfikacji brano pod uwagę takie kryteria, jak sukcesy w olimpiadach czy maturę z przedmiotów obowiązkowych. Srebrna odznaka udowadnia, że ALO jest w czołówce najlepszych szkół średnich w całej Polsce.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące działa od 26 lat, jednak po raz pierwszy otrzymało ten honorowy tytuł. To dowód na to, że ciężka praca nauczycieli i uczniów przynosi efekty: obecnie szkoła może pochwalić się finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej, bardzo wysokimi wynikami matur i - co najważniejsze - stuprocentową zdawalnością egzaminu dojrzałości. To właśnie te czynniki sprawiły, że wśród 2126 szkół średnich, które były brane pod uwagę, ALO zajęło wysokie miejsce, otrzymując Srebrną Odznakę Jakości. Awans o ponad 100 pozycji w rankingu w porównaniu z poprzednim rokiem świadczy o tym, jak bardzo skuteczny jest tutejszy model nauczania, który kładzie nacisk przede wszystkim na indywidualny rozwój uczniów. Szkoła oferuje trzy innowacyjne profile kształcenia, które są dostosowane do potrzeb rynku pracy. Co więcej, dzięki temu, że liceum działa przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez specjalistów i pracowników naukowych.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze wyróżnienie ALO otrzymane na tle ogólnopolskim. Liceum przy WSIiZ nosi tytuł Innowacyjnej szkoły i odebrało Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Konkurs, który odbywał się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji, miał na celu wyróżnienie szkół, w których stosowane są innowacyjne metody nauczania i nowoczesne technologie. Zarówno ten tytuł, jak i zdobyta Srebrna Odznaka Jakości w rankingu Perspektywy 2019 udowadniają, że ALO należy do czołówki najlepszych i najbardziej innowacyjnych szkół średnich w Polsce.

ALO nagroda

 

Zdjęcia: https://www.facebook.com/ALO.rzeszow

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok