Sidebar

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolumbia, Brazylia, Meksyk, Indonezja, Indie, Turcja, Chiny, Australia, Malezja, Algieria, Maroko. Mieszkańców tych krajów mogliśmy spotkać w sobotę podczas Global Village, wydarzenia organizowanego przez rzeszowski odział Stowarzyszenia AIESEC.

Global Village po raz kolejny został zorganizowany przez Stowarzyszenie AIESEC razem z Estradą Rzeszowską. Bohaterami tego dnia byli młodzi ludzie, którzy przyjechali do Polski na wolontariat. Przez sześć tygodni realizują w województwie podkarpackim projekty społeczno-edukacyjne podczas których prezentują w szkołach i przedszkolach swoją kulturę, tradycję oraz zwyczaje. Oczywiście wszystko w przyjaznej atmosferze i z założeniem - nauka poprzez zabawę. 

Aisec4

Każdy wolontariusz reprezentował swój kraj prezentując tradycyjny strój oraz język. Niezwykle interesujące okazały się ciekawostki z różnych krańców świata. Rzeszowianie mogli m.in. dowiedzieć się, że w Brazylii pada śnieg, a w Indonezji można spotkać smoka Komodo.

Nie zabrakło tradycyjnej muzyki i tańców. Podczas wydarzenia na przygotowanych stoiskach można było spróbować m.in.: tradycyjnych azjatyckich potraw, tureckich słodyczy, kolumbijskiej kawy i zobaczyć najpopularniejsze pamiątki z danego regionu.

Aisec1

W sobotnie popołudnie nie wyjeżdżając z Rzeszowa, mogliśmy odbyć podróż dookoła świata. Takie wydarzenia pozwalają poznać nam bliżej kraje oraz na pozór obce i bardzo się od siebie różniące. Spotkanie twarzą w twarz z mieszkańcem danego państwa jest o wiele ciekawsze niż czytanie przewodników. Jak zapewniają członkowie AIESEC, dzięki takim wydarzeniom dokładamy cegiełkę do szerzenia tolerancji i zrozumienia różnic kulturalnych.

Autor fotografii: Justyna Paściak

PerTutti - Logo
Helios - Logo
Mediatory - Logo
Miasto Rzeszów - Logo
Spotkania z podróżami - Logo
Rzeszów - Herb
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok