Sidebar

logo wsiiz

logo wsiiz main

POLECAMY

fot. z "Arszenik" (wyk. Paweł Januszkiewicz)

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Musical w klimacie horroru lat 80.? Komedia w szafie pełnej trupów? A może piękna opowieść o najważniejszych chwilach w naszym życiu? To wszystko możesz zobaczyć już w najbliższych miesiącach w Teatrze Maska. Nowy sezon rozpoczyna się wraz z reaktywacją sceny dla dorosłych, w ramach której każdy znajdzie coś dla siebie.

Arszenik

Na początek dobra komedia. Premiera tego spektaklu miała miejsce podczas 10. Festiwalu „Źródła pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor”. Teraz nadarza się okazja na ponowne spotkanie z tą sztuką. Inspiracją przy tworzeniu był „Arszenik i stare koronki”, pochodząca ze Złotej Setki Teatru Telewizji. Jest to widowisko dla każdego, kto szuka dowcipu i rozrywki. Świetna gra aktorska połączona z teatrem lalki. Jeśli ktoś chce spędzić godzinę na dobrym widowisku, to będzie idealny wybór.

Terminy:

- 10 wrzesień godz. 18:00

- 11 wrzesień godz. 18:00

Blaski i cienie

Premierowo w Teatrze Maska zawita również spektakl „Blaski i cienie”. Za reżyserię tego widowiska odpowiada dyrektor artystyczny Teatru – Przemysław Jaszczak. Historia pełna humoru i ciepła, która opowiada o kolejnych etapach ludzkiego życia. W sztuce zwrócono uwagę na niewielkie zdarzenia, które mimo to mocno wpływają na nasze życie i zmieniają je w znaczący sposób.

Terminy:

- Premiera: 15 październik godz. 18:00

- 16 październik godz. 18:00

- 21 październik godz. 18:00

Ballady i romanse

Nie zabraknie również opowieści odrobinę mrocznej, choć zabawnej. „Ballady i romanse” to sztuka, do której scenariusz specjalnie napisała ceniona reżyserka i dramatopisarka młodego pokolenia – Magdalena Drab. Historia podana w formie horroru w stylu lat 80. Grupka młodych ludzi rozbija namiot w przerażającym miejscu, gdy w pewnym momencie wybrzmiewają pieśni… z dzieła Adama Mickiewicza o tym samym tytule. Ten spektakl to idealny dowód na to, że nawet utwory sprzed wielu lat mogą nadal idealnie wpasować się we współczesne czasy.

Terminy:

- 15 listopad godz. 18:00

Jeśli chcesz dobrze zagospodarować swój czas, to koniecznie musisz zawitać do Teatru Maska w najbliższym czasie.

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus