Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Teatr Maska

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Znamy już repertuar na II połowę sezonu w Teatrze Maska. W nadchodzących miesiącach jeszcze nie raz nadarzy się okazja do zobaczenia dobrej sztuki. Planowane są dwie premiery na kolejne miesiące, a wakacje otworzy festiwal teatralny Maskarada. A na początek, bo już 20 stycznia 2023 r., będziemy mogli zobaczyć spektakl „Arszenik”, na którym można ubawić się do łez. Jesteście głodni artystycznych wrażeń?

Pierwsza połowa 2023 roku w Teatrze Maska wygląda nad wyraz interesująco. Czekają nas dwie premiery – „Włosy mamy” reż. Tomasz Maśląkowski, które ujrzymy już 14 kwietnia oraz coś na 4 czerwca, czyli „Księga dżungli” reż. Darii Kopiec. Oprócz tego w czerwcu czeka nas 13. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA, organizowany pod hasłem „oSWÓJ LĘK”. Do przytoczonych propozycji jeszcze wrócimy w przyszłości.

Warto skupić się na tym, co Teatr Maska przygotował na otwarcie tego sezonu. Na początek można wybrać się na spektakl „Arszenik”. Premierowo został zaprezentowany podczas 10. Festiwalu ŹRÓDŁA PAMIĘCI Szajna - Grotowski – Kantor. W tej humorystycznej opowieści zostaniemy zaproszeni na herbatę do domu pewnej rodziny. Jak zostaniemy ugoszczeni? O tym przekonamy się już 20 stycznia na deskach Teatru Maska.

Spektakl ten łączy barwną opowieść z (czarnym) humorem. Dane nam będzie poznać losy dwóch kobiet: Agaty (Ewa Mrówczyńska) oraz Marty (Natalia Zduń), do których dołączy Marceli (Maciej Owczarek). W sztuce nie zabraknie gry aktorskiej na wysokim poziomie oraz ponuro wyglądających lalek. Reżyserem i scenografem widowiska jest Marcin Bikowski, za muzykę odpowiada Anna Świętochowska, a dramaturgiem był Marcin Bartnikowski. Asystentką reżysera została Ewa Mrówczyńska.

Spektakle ze sceny dla młodzieży i dorosłych można zobaczyć w każdy trzeci piątek miesiąca. Jeśli nie chcecie przegapić nadchodzących wydarzeń, to koniecznie sprawdźcie repertuar teatru.

 

Mamy dla was również kilka fotografii, które przypomną wam (lub zaprezentują po raz pierwszy) ten niezwykły spektakl:

fot. HaWa / Teatr Maska

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus